Powiat Lubelski: Zaproszenie na warsztaty dotyczące wczesnych symptomów autyzmu
Chcesz zrozumieć, co kryje się za zachowaniem Twojego dziecka? Lubelska poradnia ma dla Ciebie bezcenne warsztaty!
  • Warsztaty dotyczące wczesnych symptomów autyzmu w Lublinie.
  • Spotkanie skierowane do rodziców i specjalistów.
  • Poruszymy tematy normy rozwojowej i niepokojących sygnałów.
  • Bezpłatne zapisy - ograniczona liczba miejsc.

Świat widziany oczami dziecka jest pełen barw, dźwięków i doznań, które mogą być dla niego zarówno fascynujące, jak i przytłaczające. Dla rodziców i opiekunów, którzy zauważają u swoich pociech nietypowe zachowania, rozpoznanie wczesnych symptomów autyzmu może stać się kluczem do zrozumienia ich świata. Właśnie dlatego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 7 w Lublinie organizuje warsztaty, które odbędą się już 23 lutego 2024 roku, od 14:00 do 16:00, w przestronnej Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Spokojnej 9.

Podczas dwugodzinnego spotkania, skierowanego głównie do rodziców dzieci w delikatnym wieku 0-3 lata oraz nauczycieli i specjalistów zajmujących się maluchami przedszkolnymi, eksperci podejmą próbę rozwikłania zagadek zachowań naszych najmłodszych. Czy każde powtarzanie słów po dorosłych to echolalia? Czy diagnozowanie autyzmu u dwulatków jest zasadne? A może nadwrażliwość sensoryczna to tylko chwilowe przejściowe etapy w rozwoju dziecka?

W cyklu interaktywnych dyskusji uczestnicy warsztatów odkryją, które zachowania są charakterystyczne dla naturalnego rozwoju, a które mogą sygnalizować potrzebę dalszych badań i ewentualnej diagnozy ASD (zespół autystyczny). Ponadto, zainteresowani będą mieli szansę uzyskać odpowiedzi na pytania, które od dawna nurtują ich umysły dotyczące wychowania i rozwoju ich dzieci.

Podkreślenia wymaga fakt, że udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, aczkolwiek liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zachęcają do wczesnego zapisywania się, by zapewnić sobie miejsce na tym niezwykle wartościowym wydarzeniu. Nie przegap okazji, by uzbroić się w wiedzę, która może okazać się kluczowa dla przyszłości Twojego dziecka.


Na podst. Powiat Lubelski