W najbliższych dniach drogowcy przystąpią do wymiany nawierzchni jezdni ul. Nadbystrzyckiej, na odcinku od ul. Głębokiej do ul. Zana wraz ze skrzyżowaniami, z wyjątkiem zbiegu ulic Głębokiej i Zana. Na czas prowadzonych prac zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Utrudnienia mają potrwać do końca miesiąca.

– Przed rokiem akademickim i dodatkowym zwiększeniem ruchu w mieście podejmujemy działania, które mają na celu poprawę stanu ulicy i jej zabezpieczenie przed pojawianiem się nowych ubytków. Wymiana nawierzchni jezdni na jej newralgicznym odcinku, o długości ponad 900 m, zwiększy bezpieczeństwo i komfort użytkowników – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prace drogowe rozpoczną się od soboty (16 września) od godzin porannych (ok. godz. 5.00-6.00). Pierwszy etap przewiduje zamknięcie jednego kierunku ruchu, od centrum miasta do ul. Zana. Wówczas kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami: Głęboka, Filaretów i Zana. Ruch w przeciwnym kierunku, czyli od ul. Zana w stronę centrum, będzie odbywał się bez zmian. Taka organizacja ruchu potrwa do czasu wykonania nowej nawierzchni na połowie szerokości jezdni, czyli do 23 września włącznie. Komunikacja miejska będzie kursować po zmienionych trasach, zgodnie z wyznaczonymi objazdami. O szczegółach poinformuje ZTM w Lublinie.

W kolejnym etapie przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni na drugiej połowie jezdni, tj. od Zana w kierunku centrum. Ruch w stronę centrum zostanie jednak utrzymany, a samochody przekierowane na przewiązkę pomiędzy jezdniami ul. Nadbystrzyckiej na wysokości ul. Kredowej i dalej pasem pod prąd aż do ul. Głębokiej. Planowany termin realizacji drugiego etapu to 24-30 września. Ostatnim elementem zadania będzie wykonanie nowego oznakowania jezdni.