3 główne zalety implantów zębowych

Utrata stałych zębów może być wynikiem wypadku, choroby lub wieku. W każdym z tych przypadków można wykonać u pacjenta implanty stomatologiczne, dzięki którym odzyska pewność siebie i znów będzie mógł uśmiechać się bez skrępowania. Implanty wytrzymują nawet do 30 lat, dlatego po ich założeniu nie trzeba martwić się o kolejne wydatki na naprawę uzębienia. Jakie są główne zalety implantów zębów?

1. Ochrona tkanki kostnej przed deformacją

2. Implanty z trwałych, biokompatybilnych materiałów

3. Niewidoczne i estetyczne połączenia implantów

Implanty zębowe zastępują zęby stałe i pełnią dokładnie taką samą rolę. Dzięki nim można nie tylko odzyskać piękny uśmiech, ale i gryźć twarde pokarmy oraz uchronić się przed deformacją szczęki z powodu utraty zębów. Korzystanie z implantów jest możliwe zarówno w przypadku młodych dorosłych, jak i seniorów. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, poznaj 3 najważniejsze zalety implantów stomatologicznych.

Ochrona tkanki kostnej przed deformacją

Utrata zębów stałych wiąże się z ryzykiem zaniku tkanki kostnej i osłabienia pozostałych zębów stałych. Dzięki tytanowym śrubom implanty zębowe dobrze trzymają się w kości i zapobiegają przedwczesnej utracie pozostałych zębów. Dzięki implantom w szczęce korony zapewniają efekt naturalnego, zdrowego uśmiechu. Tytan jest materiałem obojętnym dla organizmu, dlatego zapobiega zarówno ekstrakcji zębów stałych, jak i reakcji alergicznej oraz stanom zapalnym.

Implanty z trwałych, biokompatybilnych materiałów

Implanty zębowe są przewidziane nawet na 30 lat użytkowania. Biokompatybilne materiały dobrze przyjmują się w kości, dlatego ryzyko odrzucenia przeszczepu jest praktycznie zerowe. Implanty nie zwiększają podatności pozostałych zębów stałych na próchnicę, złamania lub inne uszkodzenia. Wszczep zrasta się z kością i tworzy trwałą podstawę dla koron. Korony są z kolei odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie bytujące w jamie ustnej. Dzięki temu nie pojawiają się w nich ubytki i przebarwienia wymagające kosztownych napraw.

Niewidoczne i estetyczne połączenia implantów

Implanty wyglądają tak samo jak naturalne zęby stałe. Wszczepy są niewidoczne, gdyż znajdują się pod linią dziąseł, a korony dobiera się do naturalnych zębów pod względem koloru, kształtu i wielkości. Estetyczne łączenia nie odznaczają się w szczęce. Na uwagę zasługuje również łatwa higiena, gdyż implanty myje się tak samo jak pozostałe zęby. Wystarczy użyć szczoteczki i pasty, by dokładnie usunąć z nich resztki jedzenia oraz płytkę nazębną.