UM Lublin: Wystawa edukacyjna Zmysły i emocje” dostępna od 13 czerwca

1 min czytania

W imieniu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszamy do udziału w interaktywnej wystawie Zmysły i emocje”, czynnej od 13 czerwca do 1 października 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwiedzający będą uczestniczyć w wizualno-sensorycznej przygodzie, wyzwalającej kreatywność i ciekawość świata. Lublin jest w tym roku Europejską Stolicą Młodzieży, dlatego wystawa stworzona została przy dużym współudziale ludzi młodych. Pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przygotowali blisko 100 interaktywnych eksponatów.

Wystawa Zmysły i emocje” stwarza przestrzeń, która angażuje wszystkie zmysły odbiorcy (dotyk, wzrok, słuch, węch) oraz uczucia i emocje. W trakcie zwiedzania będzie można zapoznać się ze ścieżkami tematycznymi: Szlak złudzeń , Krajobraz dźwiękowy , Sensomotoryka , Poczuj to oraz Czas. Wskazane szlaki przedstawiają m.in. perspektywę osób słabowidzących i niewidomych, niedosłyszących, profilaktykę i zaburzenia zmysłów oraz kultywują postawy istotne dla budowania społeczeństwa świadomego różnorodności. Wielowątkowość oraz interaktywność wystawy absorbującej odbiorcę przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki nadaje jej również funkcję popularno-naukowego eksploratorium.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Eksponaty będzie można podziwiać do 1 października br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Poziom -1). Więcej szczegółów znajduje się na stronie Curieosity wystawa Zmysły i emocje”.

Wystawa realizowana jest w ramach wsparcia finansowego Gminy Lublin.

Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/biznes-i-nauka/aktualnosci/wystawa-edukacyjna-zmysly-i-emocje-dostepna-od-13-czerwca,1253,791,1.html

Autor: krystian