Nowe kompleksy boisk sportowych dla V LO i ZSO nr 5, rozbudowa szatni na stadionie „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej czy budowa nowego ogrodzenia dla „Boiska Wysokich Lotów” to tylko przykłady tegorocznych inwestycji sportowych. Część zadań już się finalizuje, a niektóre, jak remont basenu SP nr 19 są w przygotowaniu.

– Jednym z naszych priorytetów jest dbałość i rozbudowa miejskiej infrastruktury sportowej zarówno tej przyszkolnej, jak i ogólnodostępnej oraz zarządzanej przez kluby. Tworzenie takiej bazy jest konieczne, by nie tylko wspierać młodych sportowców, ale też rozwijać pasje i dbać o formę oraz kondycję fizyczną dzieci i młodzieży. Do ruchu i uprawiania sportów niezbędna jest bowiem baza treningowa i odpowiednie warunki. Dlatego bardzo nas cieszy, że już pod koniec maja, jeszcze przed terminem, zakończymy budowę boisk na ul. Lipowej. W tym roku także zawodnicy klubu sportowego Sygnał i uczniowie VI LO otrzymają nowoczesne i wygodne zaplecze na stadionie przy ul. Zemborzyckiej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Kończą się roboty budowlane przy boiskach dla V LO. Budowę nowych boisk poprzedziła rozbiórka istniejącej dawnej infrastruktury. Na przyszkolnym terenie powstały dwa boiska z nawierzchnią poliuretanową przepuszczalną dla wody. Większe boisko wyposażono w bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz konstrukcje do piłki koszykowej. Został także urządzony plac rekreacyjny, m.in. do gry w bule z nawierzchnią żwirową oraz siłownia zewnętrzna z 10 urządzeniami do ćwiczeń. Wokół boisk zamontowano piłkochwyty o wysokości 6 m. Do wykonania pozostał montaż lamp oświetleniowych oraz kamery monitoringu. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to koniec maja. Koszt budowy boisk i całej infrastruktury wyniesie 1,14 mln zł.

Nowa infrastruktura sportowa powstaje także na Dziesiątej, gdzie trwa rozbudowa i remont istniejącego budynku szatniowego na stadionie „Sygnał”. Nowo wybudowany obiekt znajduje się już w stanie surowym zamkniętym z ociepleniem i pokryciem dachu oraz murami oporowymi. Gotowe są także posadzki, instalacje elektryczne i tynki wewnętrzne, instalacje sanitarne, kanalizacja oraz część instalacji wodnej i c.o. W budynku istniejącym wykonano już roboty tynkarskie i posadzkowe oraz instalacyjne, rozpoczynają się prace elewacyjne. Dzięki rozbudowie zwiększy się powierzchnia użytkowa zaplecza o blisko 230 m2, zaś istniejące szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze przejdą generalny remont z pełną wymianą infrastruktury i tynków oraz malowaniem. W nowej części w przyziemiu zaprojektowano dwa nowe pomieszczenia gospodarcze do przechowywania sprzętu oraz trzy ogólnodostępne toalety, zaś na kondygnacji wyższej – pokój sędziów, trzy szatnie i natryski. Obiekt otrzyma także nową jednolitą elewację. Koszt przebudowy wyniesie ponad 2,6 mln zł. To inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego, która powinna zakończyć się w listopadzie.

Miasto przygotowuje także inne inwestycje infrastruktury sportowej. Na remont niecki basenowej w SP 16 przy ul. Poturzyńskiej wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. W przygotowaniu jest również renowacja zewnętrznych obiektów sportowych SP 51 na ul. Bursztynowej oraz remont boiska treningowego do piłki nożnej oraz bieżni ZSB na ul. Słowiczej. Dla nowych obiektów sportowych ZSO nr 5 przy ul. Rzeckiego oraz ogrodzenia boiska przy SP nr 31 przy ul. Lotniczej w trakcie są przetargi na wybór wykonawcy. Miasto opracowuje także dokumentację projektową dla terenu rekreacyjno-sportowego w Głusku oraz dwóch mobilnych boisk: na terenie SP nr 15 przy ul. Elektrycznej oraz SOSW przy ul. Ordonówny.