Plecak na basen dla dziecka – jaki wybrać?

Jeśli Twoja pociecha odkryła już w sobie pasję do pływania, warto kupić dobrej jakości plecak na basen dla dziecka. Wielu rodziców kupuje małe torby sportowe na strój kąpielowy. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie. Dlaczego? Torba nie jest tak wygodna w noszeniu, a przy tym łatwo o niej zapomnieć i zostawić ją w szatni lub na siedzeniu w autobusie. W naszym artykule przedstawiliśmy kilka cech, które powinien mieć idealny dziecięcy plecak na basen.

Wodoodporny plecak na basen

Po zajęciach na basenie Twoje dziecko wrzuci do plecaka mokry ręcznik i kąpielówki. Jeśli plecak nie będzie wykonany z odpowiedniego materiału, szybko przemoknie, tworząc mokrą plamę na plecach małego pływaka. Postaw więc na model o dobrej odporności na wodę, na przykład Fjallraven Kanken mini.

Jakie wymiary powinien mieć plecak na basen dla dziecka?

Jeśli miłość do pływania jest u Was rodzinna, możesz poczuć pokusę, by pożyczyć dziecku swój plecak na basen. O ile w przypadku starszaków nie będzie to złym pomysłem, młodsze dzieci powinny mieć swój własny plecak dopasowany do wzrostu. Ważne także, żeby wybrany model miał usztywniane plecy.

Dodatkowe przegródki

Strój kąpielowy, ręcznik i klapki to niejedyne, co warto zabrać ze sobą na basen. Warto także spakować dziecku kanapki i termos z ciepłą herbatą do autobusu. Jeśli pływalnia znajduje się dalej od domu, malec może się nudzić po drodze. Przyda się więc miejsce na książkę, gazetkę czy ulubioną zabawkę. Najlepiej więc sprawdzi się dziecięcy plecak z przegródkami i kieszonkami.

Jaki plecak na basen dla dziecka? – podsumowanie

Plecak na basen dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny i nieprzemakający. Postaw więc na model dostosowany do wzrostu malca z wodoodpornego materiału. Warto także, żeby miał dodatkowe przegródki na kanapki czy zabawki na drogę.