Ponad 80 podmiotów zgłosiło się do akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”. W najbliższych dniach rozpocznie się oznaczanie obiektów biorących udział w tej inicjatywie.

– Zwierzęta to wrażliwe istoty i pozostawione nawet na chwilę przed sklepem, biblioteką lub w innym miejscu są narażone na stres. Dlatego dziękujemy wszystkim podmiotom, które zgłosiły się do akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”.  Wspólnie stworzymy w Lublinie sieć miejsc, które właściciele czworonogów będą mogli odwiedzać wraz ze swoimi pupilami – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Wśród zgłoszonych podmiotów znajdują się, m.in. restauracje, sklepy, biblioteki czy instytucje kultury. W akcji weźmie udział łącznie ponad 80 obiektów z terenu miasta. Jeszcze w marcu zgłoszone lokale zostaną oznaczone naklejką „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Dzięki temu właściciele psów i kotów będą mieli jasny sygnał, że w danym sklepie czy restauracji zwierzaki są mile widziane. Ponadto mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość przebywać ze swoimi pupilami również w budynkach, w których mieszczą się biura i wydziały Urzędu Miasta Lublin. Pełna lista „Miejsc przyjaznych zwierzętom” dostępna jest na stronie lublin.eu.

Nadal istnieje możliwość przyłączenia się do akcji. Podmioty, które chciałyby wziąć w niej udział, mogą to zrobić wysyłając zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie wiadomości należy wpisać „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Do udziału w inicjatywie mogą zgłaszać się wszystkie miejsca, które umożliwiają lub chcą umożliwić opiekunom zwierząt przebywanie w nich wraz z pupilami.

Akcja jest realizowane w ramach projektu IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Zadbajmy o zwierzęta”.