Top 5 obrączek dla państwa młodych

Obrączki to bardzo ważna, symboliczna biżuteria, którą małżonkowie wymieniają się w dniu ślubu i mają nosić przez całe życie. Zakup odpowiedniego modelu jest bardzo ważny, ponieważ obrączki muszą podobać się młodej parze, a także być solidnie wykonane, aby mogły służyć przez lata. Jakie modele królują wśród młodych par?

Gładkie obrączki z żółtego złota

Od lat najczęściej wybieranym modelem obrączek są klasyczne złote pierścienie bez żadnych ozdobników. Zwykle pary młode decydują się na zaokrąglone obrączki ślubne, ale w ostatnim czasie coraz częściej na ich palce trafiają także te płaskie z kanciastymi brzegami. W przypadku klasycznych obrączek należy dobrać jedynie ich odpowiednią szerokość. Zwykle obrączka pana młodego jest nieco szersza niż panny młodej.

Obrączki dwukolorowe z białego i żółtego złota

Dla niektórych klasyka jest zbyt nudna i decydują się na połączenie dwóch kolorów obrączek. Rodzaje złota można komponować na wiele sposobów. Często wygląda to tak, że na brzegach obrączki znajduje się żółte złoto, a przez środek przebiega pasek z białego złota. Niekiedy kolory umieszcza się nieregularnie np. w kształcie fali. Czasami obrączka jest w połowie biała i żółta. Można więc śmiało eksperymentować z formą wyglądu pierścionków.

Obrączki z wypukłymi zdobieniami

Bardzo elegancka propozycja to modele z wybijanymi wzorami. Mogą być one i wklęsłe, i wypukłe. Da się je personalizować i często pary młode same decydują o tym, jak będzie wyglądał wzór na obrączce. Mogą to być m.in. delikatne paseczki, kratki czy listki. Często w tego typu obrączkach łączy się złoto połyskujące z jego matowym odpowiednikiem. Dużą popularnością cieszy się mat młotkowany i szczotkowany.

Dwie inne obrączki – damska z kamieniami

Często zdarza się, że pannie młodej podoba się inny model obrączki niż panu młodemu. Wtedy można kupić obrączki zupełnie inne od siebie, które też stworzą piękny komplet. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy kobiecie zależy na obrączce z dodatkiem brylantów. Czasami kamienie stanowią jedynie delikatny dodatek na środku obrączki, a czasami znajdują się wokół niej i nadają blasku.

Obrączki z grawerem od wewnątrz

Niezależnie od tego, jaki model obrączek wybierze para młoda, to w znacznej większości decyduje się ona wybrać grawer po wewnętrznej stronie. Najczęściej zakochani wybierają datę swojego ślubu, ale czasami są to także wyznania miłości, cytaty czy inicjały. Możliwości grawerunków są bardzo duże i nie muszą to być jedynie napisy. Da się także wygrawerować, np. odciski palców czy wykres EKG.