Mamy dobre informacje dla spragnionych dużej dawki muzyki. Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana, popandemiczna edycja Lublin Jazz Festiwalu!

Podczas wydarzenia usłyszymy uznanych artystów z Polski i zagranicy. Festiwal jest również okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych artystów. Zaczynamy od lubelskiej premiery. Testudo to zespół, który powstał w 2020 roku w naszym mieście. Muzycy prezentują eklektyczne połączenie gatunków. Free-jazz, folklor i elektronika — co wyniknie z tej mieszanki? Przekonamy się już 11 lipca! W ramach cyklu koncertów „Lubelskie premiery” wystąpi również skład Ronnie N, który z pewnością zaskoczy żonglerką brzmień jazzowych, punkowych i disco. 

Młodzi artyści tradycyjnie zmierzą się w konkursie JAZZiNSPIRACJE, w którym nagrodą jest wydanie pierwszego albumu. Z tej okazji odbędzie się premiera płyty zeszłorocznej laureatki. Materiał Agi Gruczek Trio „Awakening” jest wypadkową klasycznego backgroundu oraz inspiracji melodyjnym, skandynawskim jazzem oraz popem. 

Nie zabraknie też uznanych gwiazd! Creme de la creme festiwalu będzie koncert Stanisława Soyki oraz jednego z najbardziej uznanych amerykańskich saksofonistów czyli Steve'a Colemana. Soyka wystąpi na scenie CK w kwartecie, prezentującym bogatą i niebywale ciekawą paletę osobowości muzycznych. Natomiast Coleman pojawi się w zespole Five Elements, który działa już od ponad trzech dekad. Jego znakiem rozpoznawczym jest połączenie amerykańskiej, wielkomiejskiej muzyki z elementami brzmień afrykańskiej diaspory.

Lublin Jazz Festiwal to nie tylko koncerty! Organizatorzy przygotowali dodatkowe wydarzenia, wśród nich m.in. jam session, wystawy oraz muzyczno-gastronomiczne spotkania

13. Lublin Jazz Festiwal
11-17 lipca 2022
Wirydarz CK
Bilety i karnety festiwalowe dostępne online na stronie ck.lublin.pl oraz w kasie Centrum Kultury.