Zwiedzaj lubelskie z tymi aplikacjami na smartfon

Smartfon to wyjątkowo przydatne urządzenie także podczas podróżowania. Wie o tym coraz więcej osób, w tym również rozmaite instytucje, które tworzą kolejne funkcjonalne aplikacje na telefon. To sposób na zwiększenie wygody turystów podczas zwiedzania oraz promocję miejscowości, zabytków i innych obiektów. Nie inaczej jest w przypadku lubelskiego, więc zanim się tam wybierzesz, zobacz, jakie programy warto pobrać na swój smartfon.

Muzeum Narodowe w Lublinie

Oglądanie eksponatów i pamiątek bez znajomości kontekstu sprawia, że wycieczka jest zdecydowanie mniej ciekawa. Krótkie opisy nie zawsze zaspokajają głód ciekawości, dlatego jeśli planujesz odwiedzić Muzeum Narodowe w Lublinie, pobierz na swój telefon aplikację dostępną w Google Play i App Store. Program oferuje dostęp do wyjątkowo ciekawych materiałów audio, które poprowadzą Cię przez historyczne zagadnienia dotyczące ziem polskich, malarstwa, sztuki ludowej czy fortyfikacji. Aby oszczędzić transfer internetu mobilnego w telefonie, polecamy ściągnąć ją przy użyciu sieci stacjonarnej – aktualne oferty operatorów działających w Lublinie znajdziesz pod adresem https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/.

Audioprzewodnik – Lublin Stare Miasto

Z audioprzewodnika możesz skorzystać także wtedy, gdy wybierzesz się na zwiedzanie zabytków miasta. Dzięki temu Twoja wycieczka stanie się jeszcze bardziej wartościowa i atrakcyjna, a ponadto niejako z góry zaplanowana. Program stworzony został z myślą o wygodnym spacerowaniu, dzięki czemu nie musisz co chwilę zerkać na mapę czy szukać zabytków wartych zobaczenia – wystarczy, że wsłuchasz się w głos przewodnika. Zaletą aplikacji jest także stosunkowo szeroka gama języków, co sprawia, że historię miasta mogą poznać też obcokrajowcy. Miejscowym polecamy natomiast pobranie tej aplikacji za pośrednictwem domowego połączenia sieciowego – jeśli chcesz go dopiero założyć, porównaj i sprawdź aktualne oferty internetu stacjonarnego w Lublinie.

Co Gdzie Kiedy – Lublin

Klimat Lublina tworzą nie tylko piękne zabytki i architektura, ale także ludzie i lokalne wydarzenia kulturalne, więc będąc w mieście, wybierz się na imprezę czy festiwal. Nie szukaj informacji w sieci, serfując po dziesiątkach stron, ale zainstaluj aplikację Co Gdzie Kiedy – Lublin i na bieżąco sprawdzaj, co dzieje się w mieście. Program pełen jest przydatnych informacji o nadchodzących wydarzeniach, biletach czy lokalizacjach. Poszukując interesujących Cię aktywności, skorzystaj z zakładek takich jak kino, teatr, imprezy, festiwale, a nawet food&drink i w 100% wykorzystaj to, co oferuje Ci Lublin.

Lublin’39 – wyrusz w podróż w czasie

Poznając historię zwiedzanych miejsc, poczujesz zdecydowanie więcej niż wtedy, gdy jedynie będziesz oglądać budynki, zabytki czy eksponaty. Z tego założenia wyszli twórcy aplikacji Lublin’39, którzy przygotowali historyczny przewodnik pełen niezwykle cennych informacji, relacji i wspomnień. Aplikacja to dla użytkownika baza archiwalnych fotografii, zapisków, materiałów audio i opisów wydarzeń mających miejsce w 1939 roku. Dzięki temu jako turysta masz szansę sprawdzić, jak po wojnie i na przestrzeni kolejnych lat zmieniało się miasto oraz zobaczyć na zdjęciach, co pamiętają mury zabytkowych budynków czy kamienic. Nie ma lepszego sposobu na wszechstronne i komfortowe zwiedzanie. Podobnie jak poprzednie aplikacje, polecamy jej pobranie za pośrednictwem internetu stacjonarnego, np. oferowane przez Multimedia Lublin.

Mapa Turystyczna

Jeżeli planujesz aktywny wypoczynek, polecamy Ci wyjazd do Parku Krajobrazowego Pojezierze Łęczyńskie. W sprawnym i wygodnym wędrowaniu pomoże Ci aplikacja na smartfon Mapa Turystyczna, dzięki której wygodnie zaplanujesz trasę, szybko odnajdziesz najważniejsze punkty obszaru i sprawdzisz, jaką odległość masz do przejścia. W granicach parku czekają na Ciebie szlaki żółte, niebieskie, czarne oraz czerwone, które prowadzą przez piękne lasy, rozlewiska i nad jeziorami – będąc w lubelskim, zdecydowanie warto się tu wybrać.