Rynek mieszkań w Lublinie - 4 ciekawe dzielnice

Które rejony Lublina cieszą się największym powodzeniem w kontekście zakupu nieruchomości?

Bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości w Lublinie

Lublin jest bardzo dobrze prosperującym miastem, które uchodzi za gospodarczą stolicę wschodniej części Polski. Z każdym rokiem pojawiają się tu kolejni przedsiębiorcy, budowane są nowe obiekty oraz rozrasta się infrastruktura. Do Lublina ściągają studenci z całej Polski, a także z innych krajów, w poszukiwaniu szansy na dobre wykształcenie i godną przyszłość. Wielu przyjezdnych absolwentów znajduje w mieście pracę, pozostaje w nim, zakłada rodziny i osiedla się na stałe. To między innymi z uwagi na osoby młode, pełne nadziei Lublin się rozbudowuje. Powstają nowe budynki mieszkalne, wieżowce, ale również szeregowce i zabudowa jednorodzinna. Nowe mieszkania w Lublinie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pomimo istotnego wzrostu cen nieruchomości. Najlepiej sprzedają się lokale niewielkie po około 30 m2, na brak zainteresowania nie mogą jednak również narzekać inwestorzy sprzedający większe mieszkania 50-70 m2. Co ważne, standardy nieruchomości w Lublinie nie odbiegają od tych, które spotkamy w najdroższych regionach Polski. Są jednak znacznie tańsze niż mieszkania w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie.

bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości w lublinie

 

Rosnące ceny materiałów i usług budowlanych wpłynęły ostatnio bardzo znacząco na koszt zakupu mieszkań z rynku pierwotnego. To z kolei zdeterminowało rynek wtórny do weryfikacji cen za nieruchomości używane. Obecnie za te same pieniądze można kupić nowe mieszkanie w mało prestiżowej dzielnicy, co lokal z rynku wtórnego na Śródmieściu lub w innej popularnej lokalizacji. Przyjrzyjmy się dziś dzielnicom, które mieszkańcy Lublina wybierają najchętniej.

Najbardziej atrakcyjne dzielnice Lublina

  1. Śródmieście - podobnie jak w innych dużych miastach Polski, centralne dzielnice Lublina cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pod kątem lokalizacyjnym, bliskiej odległości od istotnych punktów handlowo - usługowych, turystycznych, oświatowych oraz kulturalnych. Doskonale rozwinięta infrastruktura Śródmieścia w Lublinie ma jednak swoje minusy. Mieszkańcy narzekają tu na brak zieleni i wszechobecny beton.
  2. Głusk - cieszy się sympatią miłośników terenów zielonych. Obrzeża miasta sprawiają, że jest to rejon o stosunkowo niewielkim zaludnieniu, w którym doskonale czują się osoby pragnące odpoczynku od zgiełku i wielkomiejskiego pędu. Niestety trudnością, z którą spotykają się mieszkańcy Głuska, jest słabo rozwinięty w stosunku do innych dzielnic handel.
  3. Konstantynów - tu z kolei wybór sklepów jest bardzo duży, a koszty życia niewielkie. Bogata oferta handlowa pozwala każdemu mieszkańcowi wygodnie zdobyć niezbędne do życia artykuły codziennego użytku, a także znacznie więcej. Co ważne, uważany jest przez Lublinian za czysty i zadbany, może się poszczycić świetnie rozwiniętą komunikacją.
  4. Węglin Południowy - jedna z najmniejszych dzielnic Lublina. Mieszkańcy Węglina Południowego wysoko oceniają swoje relacje z sąsiadami oraz ich kulturę osobistą. Duże ilości zieleni i stosunkowo niskie koszty utrzymania, sprawiają, że dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania w Lublinie na gratka.pl.

Każda z dzielnic Lublina ma swoje walory, lecz żadna nie jest idealna. Dzięki tej różnorodności każdy ma szansę znaleźć optymalne miejsce dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań.