Kolejna edycja kultowego biegu na pięć kilometrów wystartuje 29 maja w Parku Ludowym w Lublinie! Bieg odbędzie się w dwóch turach, które wystartują odpowiednio o godzinach: 9:00 i 10:00. Z inicjatywy i dzięki wsparciu Fundacji Grupy Aliplast bieg będzie wydarzeniem charytatywnym, a cały dochód z opłaty startowej zostanie przekazany na rzecz realizacji programu wspierania kobiet-uchodźczyń z Ukrainy. Cel charytatywny jest realizowany w porozumieniu i we współpracy z lubelskim Stowarzyszaniem Homo Faber oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie. Można już zapisywać się na bieg główny oraz  wydarzenia towarzyszące za pośrednictwem platformy Pokochaj Bieganie w Lublinie.

Opłata startowa za udział w biegu Aliplast Chęć na Pięć wynosi:

  • I termin: do 15 maja 2022 r. (niedziela) – minimalna opłata startowa wynosi 30 zł. Wysokość opłaty startowej może być dowolnie zwiększona przez uczestnika biegu, w momencie opłacania pakietu startowego.
  • II termin: od 16 maja 2022 r. (poniedziałek) do 24 maja 2022 r. (wtorek) lub do  wyczerpania limitu miejsc – minimalna opłata startowa wynosi 40 zł. Wysokość opłaty startowej może być dowolnie zwiększona przez uczestnika biegu, w momencie opłacania pakietu startowego.
  • III termin: 27 i 28 maja (piątek, sobota) - minimalna opłata startowa wynosi 50 zł. Wysokość opłaty startowej może być dowolnie zwiększona przez uczestnika biegu, w momencie opłacania pakietu startowego. W tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w Biurze Zawodów pod warunkiem, że limit zgłoszeń nie zostanie wyczerpany w okresie zapisów internetowych).

Trasa biegu będzie prowadziła ścieżkami asfaltowymi znajdującymi się w Parku Ludowym. Trasa posiada atest PZLA. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie biegu.

Oprócz biegu głównego w ramach wydarzenia odbędą się:

  • biegi dziecięce i młodzieżowe Przez Metry Po Kilometry (zapisy od 17 maja)
  • zawody Nordic Walking na dystansie 5 km (trwają zapisy)
  • zawody rolkowe na dystansie 5 km (trwają zapisy).

Zapraszamy!