Policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 27 do 70 lat w związku z zabójstwem przy dzielnicy Bazylianówka w Lublinie. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładny przebieg zajścia, podczas którego śmierć poniósł 65-latek. Mężczyzna został odnaleziony w jednym z mieszkań. Ciało zabezpieczono do sekcji zwłok.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymali wczoraj. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, iż nie ma on kontaktu ze swoim znajomym zamieszkującym na osiedlu Bazylianówka.

Na miejsce skierowano patrole Policji. Funkcjonariusze weszli do lokalu przy wsparciu strażaków. Wewnątrz mieszkania odnaleziono ciało 65-latka. Mężczyzna posiadał liczne obrażenia. Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. W oględzinach udział brał również biegły z zakresu medycyny sądowej. Ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok, która pomoże ustalić dokładny przebieg zdarzenia oraz czas zgonu.

Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn, którzy jako ostatni byli w mieszkaniu 65-latka i mogą mieć związek ze zdarzeniem. Obecnie trwa analiza zabezpieczonych na miejscu śladów.

Za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Komisarz Kamil Gołębiowski