Sześć turniejów eliminacyjnych, a później wielki finał w Chełmie – piłkarska jesień na Lubelszczyźnie i Mazowszu dla młodych adeptów futbolu zapowiada się bardzo interesująco. Rozpoczął sie kolejny cykl „Piłkarskich Turniejów Wolności”.

W turniejach uczestniczą dziewczynki i chłopcy z kategorii wiekowej U-11. Do każdego turnieju eliminacyjnego może zgłosić się szesnaście drużyn.

Szacujemy, że turniejach udział weźmie blisko osiemset dzieciaków. Dla każdego zawodnika przewidzieliśmy bogaty pakiet startowy. Mecze będą trwały dwadzieścia minut i będą prowadzone przez licencjonowanych sędziów, a wszyscy uczestnicy turniejów otrzymają upominki. Z kolei drużyny, które znajdą się na podium każdego turnieju eliminacyjnego dostaną medale, puchary i nagrody, a także wywalczą sobie prawo gry w wielkim finale – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które jest organizatorem cyklu.

Pięć turniejów eliminacyjnych odbywa się na terenie województwa lubelskiego. Pierwsze został rozegrane 18 września w Tomaszowie Lubelskim i 19 września w Hrubieszowie. Kolejne: 25 września w Tarnogrodzie, 26 września w Krasnymstawie i 1 października w Biłgoraju – a szósty, 3 października, w Warszawie. Najlepsze drużyny wrócą na Lubelszczyznę 9 października, gdy w Chełmie odbędzie się turniej finałowy.

Cykl turniejów jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad nią objął marszałek województwa lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Nożnej. Zgłoszenia do udziału w turniejach przyjmowane są do dnia poprzedzającego każdy turniej do godz. 16 drogą elektroniczną pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warto się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia są umieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia.