Policja Lublin: Spotkanie z dziećmi w ramach projektu Bezpieczna droga do szkoły”
Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej numer 16 w Lublinie oraz z lubelskich przedszkoli. Podczas pogadanek przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasady kontaktów z obcymi. Najmłodsi mieli też okazję poznać Sierżanta Poli” i obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy. Spotkania edukacyjne zrealizowano w ramach projektu Bezpieczna droga do szkoły”.
Dzielnicowy z Komisariatu 5 Policji w Lublinie wraz z pracownikiem Wydziału Prewencji KMP w Lublinie spotkali się z dziećmi klas 1-3 Szkoły Podstawowej numer 16 w Lublinie. Z kolej policjanci z ruchu drogowego odwiedizli lubelskie przedszkola. Spotkania edukacyjne zrealizowane zostały w ramach projektu Bezpieczna droga do szkoły”.
W czasie prelekcji omówiono niebezpieczne sytuacje, oraz sposoby unikania zdarzeń wynikających z niewłaściwego, beztroskiego zachowania. Funkcjonariusze Policji przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego poruszania się w drodze do szkoły. Zwrócili również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Poruszyli kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu, lub gdy zgubi się podczas zakupów.
Największą atrakcją była wizyta policyjnej maskotki Sierżanta Poli”, oraz pokaz wyposażenia policjanta na służbie.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki do kolorowania, obejrzały sprzęt policyjny oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcia.
Komenda Miejska Policji w Lublinie, lublin.lubelska.policja.gov.pl/llu/informacje/aktualnosci/118050,Spotkanie-z-dziecmi-w-ramach-projektu-Bezpieczna-droga-do-szkoly.html
Ostatnie Artykuły

Magazyn z podróbkami rozbity pod Lublinem - towar wart 1,5 mln zł

Prawie 400 kontroli w Lublinie - 9 kierujących wpadło po alkoholu

A2 bliżej Koroszczyna – rusza budowa brakującego odcinka

Wschodni Express wraca do Lublina z premierami, Żadanem i rozmowami o przekładzie

S19 pod Lublinem nabiera kształtów. Na trasie pracuje 500 osób

Fałszywy makler wyłudził od 76-latki z Lublina ponad 250 tysięcy złotych

Na SOR-ze w Lublinie doszło do ataku. 19-latek ma opuścić Polskę

Specjalne autobusy na Świdnik Air Festival pojadą nawet po północy

Pakiety medyczne a zdrowie osób pracujących zmianowo - jak skutecznie monitorować organizm

Czy warto korzystać z internetu od lokalnego operatora?

W Kłodnicy Dolnej otwarto nową salę gimnastyczną przy podstawówce

Pijany ojciec spał obok otwartego okna - dzieci były o krok od tragedii

Sześć dekad pracy i tradycji. Koło Gospodyń z Mętowa świętowało jubileusz

Cztery pory roku zagrają w Lublinie - Re:tradycja zacznie się śpiewająco
Przydatne dane teleadresowe
- Archiwum Państwowe w Lublinie - kontakt, oddziały, kwerendy i zbiory online
- Parafia św. Agnieszki w Lublinie - kontakt, kancelaria, zasięg parafii
- Kuratorium Oświaty w Lublinie - kontakt, delegatury, skargi i rekrutacja
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie - kontakt, rejestracja, oddziały i badania
- Lubelskie Linie Autobusowe - kontakt, wynajem autokarów i myjnia w Lublinie
- Placówka Straży Granicznej w Lublinie - kontakt, odprawy na lotnisku, zgubiony paszport
