Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Fundacja Nieprzetartego Szlaku poszukuje wolontariuszy do nowo powstającego zespołu.

Organizatorzy z Nieprzetartego Szlaku od ponad 30 lat zajmują się wspieraniem rozwoju osób z niepełnosprawnościami poprzez szeroko rozumiane działania artystyczne i arteterapeutyczne. Organizują całoroczny cykl imprez artystycznych (plastycznych, muzycznych, teatralnych) realizowanych w Polsce, Ukrainie i Białorusi; prowadzą warsztaty, szkolenia i konsultacje oraz systematycznie współpracują z wolontariuszami. A już w najbliższych dniach zapraszają nowe osoby chętne do współtworzenia i współorganizacji w Lublinie międzynarodowych wydarzeń artystycznych.

Nabór nowych wolontariuszy to taka zapowiedź, wstęp do kolejnej edycji Nieprzetartego Szlaku. Szykujemy się już do najbliższych wydarzeń, ale tak naprawdę przed nami rok intensywnej pracy organizacyjnej, artystycznej i warsztatowej. Zapraszamy do tej przygody każdego, kto ma chęć, kogo zaciekawiły nasze wspólne działania z osobami z niepełnosprawnościami. Zapewniam, że 'przecieranie szlaku' to przygoda, która może mieć wpływ na całe życie... – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzeratego Szlaku.

Rejestracja odbywać się będzie poprzez formularz online 

Organizatorzy zapewniają współpracę w oparciu o umowę o wolontariat, wystawiają niezbędne zaświadczenia do szkoły czy na uczelnie. Zaangażowanie w działania Fundacji stwarza wolontariuszom możliwości zdobycia doświadczenia przydatnego w obecnej lub przyszłej pracy oraz rozwijania umiejętności z zakresu pedagogiki, terapii, organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, promocji, pracy w grupie, zarządzania projektami oraz zasobami ludzkimi i wielu innych. W zależności od zainteresowań i predyspozycji samego wolontariusza. W ramach współpracy zapewnione będzie także stałe wsparcie ze strony koordynatora wolontariuszy. Warto być może rozważyć, czy nie skorzystać z tej propozycji.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że mamy naprawdę duży wachlarz działań, którymi się zajmujemy. Zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i w kontekście dobrej zabawy. Mamy możliwość zostania współorganizatorami festiwali, mamy do dyspozycji Ośrodek Teatralny w Skrzynicach, który zapewnia nieskończoną ilość rozrywki, w tym m.in. strzelanie z łuku, które skradło moje serduszko; możemy zajmować się promocją, współpracą z mediami. Dla mnie jest to również bardzo interesujące w kontekście mojego zawodu – pedagoga specjalnego, mam okazję do obserwacji oraz uczenia się od osób posiadających naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie we współpracy z osobami z niepełnosprawnościami – mówi Agata Gajo, koordynatorka wolontariatu w Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Przedstawiciele z Fundacji gwarantują wolontariuszom rozwój, dobrą zabawę i przyjazną atmosferę, a współpracę opierają na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Organizatorzy zapraszają do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, aby uzyskać więcej informacji lub do wypełnienia od razu formularza kontaktowego