Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Policjanci z Wydziału Prewencji w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” spotkali się z uczniami klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia występujące podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci otrzymały odblaski i książeczki do kolorowania oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcia z policyjną maskotką „sierżantem Poli”.

W poniedziałek profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz dzielnicowy z Komisariatu VII Policji w Lublinie spotkali się z uczniami klas 0-III  Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie.

Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia występujące podczas wakacyjnego wypoczynku. Ponadto  omówiono zagadnienia dotyczące zasad poruszania się po drodze,  bezpiecznego zachowania w domu, na placu zabaw jak również omówiono zagrożenia w kontakcie z osobą obcą oraz jak należy się zachować w przypadku napotkania niebezpiecznego zwierzęcia, na przykład psa.

Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski i książeczki do kolorowania, obejrzały sprzęt policyjny oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcia z policyjną maskotką „sierżantem Poli”.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • dzieci, w tle widać radiowóz
  • policjant z dziećmi
  • dzieci wspólnie z policyjną maskotką