Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Na co możesz wykorzystać pieniądze z kredytu?

Biorąc kredyt lub pożyczkę można zwrócić uwagę na to, że w pewnych sytuacjach instytucja finansowa wymaga od nas tego, aby podać cel na który zostaną przeznaczone pieniądze. Natomiast w innych sytuacjach można pieniądze przeznaczyć na dowolny cel i bank nie musi znać przeznaczenia pożyczki, którą można sprawdzić na https://blogbank.pl/pozyczki-ratalne/. Co więc warto wiedzieć w tym kontekście?

Kredyty na konkretny cel

Sporą popularnością cieszą się kredyty w których bank odgórnie określa to na jaki cel mogą być przeznaczone pieniądze. Posiadając tą wiedzę bank może ustalić indywidualne oprocentowanie oraz precyzyjnie oszacować ryzyko związane z taką inwestycją. Jest to więc korzyść zarówno dla banku, jak i dla kredytobiorcy. W jaki sposób bank weryfikuje to, że wydaliśmy pieniądze zgodnie z celem kredytowym? Bank może wymagać od nas odpowiednich dokumentów potwierdzających właśnie to, że kwota kredytu została przeznaczona na wybrany przez nas cel, na przykład na zakup samochodu lub mieszkania. W niektórych przypadkach wszystkie przebiega wręcz automatycznie – dotyczy to zwłaszcza kredytów na zakupy w systemie ratalnym. Po prostu pieniądze trafią w całości lub w ratach na konto sprzedawcy bezpośrednio od banku, natomiast spłata zobowiązania ratalnego będzie odbywać się do banku. Nie ma więc możliwości na to, aby przeznaczyć gotówkę na zupełnie inny cel, ponieważ fizycznie nigdy nie otrzymamy takiej kwoty do ręki lub nawet na konto. Cała procedura jest więc maksymalnie skrócona.

Kredyt na dowolny cel

W ofertach bankowych znaleźć można bez trudu oferty kredytów na dowolny cel. Zwykle jednak tego typu oferta ograniczona jest do konkretnej wartości środków jakie można otrzymać w ten sposób. Jest to produkt bankowy przeznaczony dla osób, które nie chcą ujawniać bankowi tego na co przeznaczą pieniądze. Jest to kredyt gotówkowy, a więc finalnie po podpisaniu umowy z bankiem otrzymujemy kwotę pieniędzy bezpośrednio do ręki lub na nasze konto. Warto zauważyć, że w porównaniu do kredytu na konkretny cel, ten rodzaj kredytu jest zwykle na względnie niskie kwoty, a sam okres spłaty jest krótszy.

Na co nie można wykorzystać kredytu?

Kredyt gotówkowy udzielany przez banki, który oznaczony jest jako na dowolny cel można realnie przeznaczyć na wybrany przez siebie cel, ale z pewnymi wyjątkami. Nie można kredytu przeznaczyć na spłatę innych kredytów, pożyczek lub zobowiązań. Warto zauważyć, że bank widząc niespłacone kredyty i inne zobowiązania lub problemy z ich spłatą może po prostu nie udzielić kredytu. Bank ma dostęp do informacji zapisanych w Krajowym Rejestrze Długów oraz do Bankowego Rejestru Dłużników. Na podstawie tych informacji podejmie decyzję o kredycie. Należy też zauważyć, że taki kredyt nie może być przeznaczony na cele związane z działalnością gospodarczą, a więc nie można go wydać na wydatki bezpośrednio związane z firmą, na przykład na opłacenie podatków lub pracowników.

Na co przeznaczyć kredyt konsumpcyjny?

Kredyt konsumpcyjny to klasycznie kredyt gotówkowy. Można go jednak uzyskać w formie kredytu na rachunku bieżącym, a więc wydajemy pieniądze na zakupy z kartą kredytową do określonej kwoty. Może to być także kredyt ratalny, który otrzymuje się na zakupy na przykład sprzętu AGD lub RTV. W przypadku kredytu konsumpcyjnego gotówkowego można go przeznaczyć na jeden lub więcej celów – w tej kwestii istnieje duża dowolność. Mogą to być własne potrzeby w postaci wyjazdu na wymarzone wakacje, na remont domu lub mieszkania lub opłacenie usług związanych z remontem.

Gdzie w Lublinie można uzyskać kredyt?

W Lublinie najwięcej placówek bankowych zlokalizowanych jest w dzielnicy Śródmieście. Na ulicy Krakowskie Przedmieście 68 znajduje się oddział Alior Banku, nieopodal na tej samej ulicy znajduje się także placówka Bank Pekao. Podążając tą samą ulicą w kierunku wschodnim napotkamy oddział banku Santander oraz Bank Ochrony Środowiska, natomiast idąc jeszcze dalej pod adres Krakowskie Przedmieście 50 możemy odwiedzić Bank Pocztowy. Na południe od tego miejsca znajdują się cztery placówki banków: Getin Noble Bank, Nest Bank, Santander Bank Polska oraz Idea Bank, czyli bank, który reklamuje się jako najlepszy dla przedsiębiorców. Placówki te znajdują się na ulicy Prezydenta Gabriela Narutowicza, w tym Getin Noble Bank nieco z boku, na ulicy Okopowej 1.

Gdzie w Zielonej Górze można uzyskać kredyt?

W Zielonej Górze Santander Bank ma dwie placówki, z czego jedna znajduje się przy ulicy Bankowej 5, a druga przy ulicy Sikorskiego 9. Są czynne do godziny 17:00. Bank BGŻ NBP znajduje się pod adresem Stary Rynek 24a. Alior bank ma w tym mieście trzy oddziały, między innymi przy ulicy Bankowej 10 oraz ulicy Cyryla i Metodego 10.