Wirtualne biuro - z czego się składa?

2 min czytania
Wirtualne biuro - z czego się składa?

Jednym z problemów podczas zakładania nowej firmy jest lokalizacja. Wybór miejsca jest dość problematyczny, tym bardziej, jeśli zależy nam na optymalizacji kosztów początkowych. Okazuje się, że nie musimy wynajmować bądź kupować lokalu, aby móc prowadzić własną działalność gospodarczą. Co powinniśmy wiedzieć na temat wirtualnego biura? Co wchodzi w skład wirtualnego biura? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe informacje na temat wirtualnego biura

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat wirtualnego biura, warto zastanowić się nad tym, czym ono tak właściwie jest. Otóż w praktyce jest to udostępniany fizyczny adres biura, który przedsiębiorca może wykorzystać do rejestracji własnej firmy. Dodatkowo możliwe jest korzystanie z niego w czasie działalności. Oczywiście nie wynajmujemy faktycznego lokalu biurowego, jednakże takowe miejsce istnieje w rzeczywistości. To właśnie tam będziemy otrzymywać wówczas korespondencję. Jest to oczywiście doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które decydują się na otworzenie swojej pierwszej firmy, w konsekwencji nie mogą pochwalić się doświadczeniem w tym zakresie. Co ciekawe, koszty wynajmu takiego biura są bardzo niskie i mogą wynosić około 100 zł. Oczywiście końcowa kwota zależna jest od kilku czynników, takich jak chociażby lokalizacja, powierzchnia, a także dodatkowe usługi, o których wspominamy w dalszej części artykułu.

Co wchodzi w skład wirtualnego biura?

Skoro już wiemy, czym jest wirtualne biuro, możemy zastanowić się nad tym, z czego się ono składa. Oczywiście na samym początku otrzymujemy adres, który okaże się niezbędny do zarejestrowania własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której mielibyśmy posiadać siedzibę w swoim mieszkaniu- jest to niekomfortowe. W wirtualnym biurze możemy odbierać korespondencję. Listy, paczki kurierskie, specjalne przesyłki- nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. W skład wirtualnego biura wchodzi także wirtualny sekretariat. Pracownicy zajmują się tym, aby obsłużyć listonosza bądź kuriera. Dodatkowo na nasze życzenie kontrolują oni skrzynkę pocztową. Jeśli jesteśmy zainteresowani odebraniem listu, możemy pojawić się w biurze osobiście lub poprosić o skan- w zależności od indywidualnych preferencji. Biuro wirtualne w Warszawie posiada także salę do spotkań, która okazuje się bardzo ważnym elementem. Jest ona właściwie konieczna nie tylko w przypadku, kiedy chcielibyśmy dopiąć warunki umowy z klientem bądź kontrahentem. Chodzi oczywiście o państwowe organy, które regularnie weryfikują czy dana lokalizacja jest faktycznym adresem siedziby firmy/spółki. Zdecydowanie najkorzystniejszy dla osoby wynajmującej jest adres w centrum miasta. Wówczas nasza działalność jest jeszcze wiarygodniejsza, w konsekwencji rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do naszej lokalizacji. Możliwe jest wynajęcie przestrzeni biurowej na określony czas, aby móc przeprowadzić ważne spotkanie.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

wiadomoscilublin_kf