Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Operacyjni z 7 komisariatu ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn. Sprawcy w wieku 31, 32, 33 lata na swoim koncie mają włamanie do samochodu i kradzież kosztownych elektronarzędzi, 4 kradzieże katalizatorów, kradzież roweru oraz kosmetyków w jednej z drogerii. Łączne straty sięgają blisko 50 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Może im grozić do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z 7 komisariatu. Funkcjonariusze analizując kolejne zdarzenia ustalili, że mogą za nimi stać 3 mieszkańcy Lublina w wieku 31, 32 i 33 lat. Z informacji jakie posiadali operacyjni wynikało, iż sprawcy mają na swoim koncie włamanie do samochodu marki Renault i kradzież cennych elektronarzędzi o wartości ponad 40 tysięcy złotych oraz 4 kradzieże katalizatorów, kradzież roweru oraz kradzież kosmetyków w jednej z drogerii. Łączne straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Dwaj sprawcy zostali zatrzymani w jednym z mieszkań w dzielnicy LSM. Mężczyźni kompletnie nie spodziewali się wizyty funkcjonariuszy W jednym z pokoi policjanci odnaleźli część utraconego podczas przestępstw mienia. Zabezpieczono m.in. elektronarzędzia, trzy katalizatory, kartę bankomatową a także kilka gramów amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których popełnienia się przyznali. Odpowiedzą za włamanie, kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Może im grozić do 10 lat więzienia.

Komisarz Kamil Gołębiowski