Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Kryminalni z Lublina ustalili i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za przywłaszczenie i kradzież z włamaniem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lublina, który przywłaszczył znaleziony w taksówce portfel w którym były pieniądze, dokumenty i karta bankomatowa. Następnie posługując się nią dokonał 13 razy płatności metodą zbliżeniową. Ponadto policjanci znaleźli w jego domu około 50 porcji dilerskich amfetaminy.

Na VI Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie, że ktoś dokonał przywłaszczenia pozostawionego przez niego w jednej z taksówek portfela z zawartością pieniędzy w kwocie ponad 400 złotych, dokumentów i karty bankomatowej. Następnie wykorzystując 13 razy zapłacił za zakupy metodą zbliżeniową. Kupował głównie alkohol i papierosy na łączną kwotę prawie 1000 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wspólnie z kryminalnymi z „siódemki” na podstawie operacyjnych ustaleń w miniony piątek zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania miejsca zamieszaknia policjanci odnaleźli przywłąszczone dokumenty oraz kartę. Ponadto kryminalni znaleźli jeszcze amfetaminę z ilośći której można by było przygotować około 50 porcji dilerskich tego narkotyku. 

Jeszcze tego samego dnia 31-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów, posiadania narkotyków oraz 13 kradzieży z włamaniem. Teraz o dalszym losie mieszkańca Lublina zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek