Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Przesyłki kurierskie Polska – UK: jak przygotować przesyłkę do transportu

Wysyłka paczki do Polski z Wielkiej Brytanii wiąże się z koniecznością pokonania długiej trasy. Aby przesyłka bez problemu dotarła na miejsce, musi spełniać określone wymagania. Powinna też zostać odpowiednio przygotowana. Dzięki temu nie ulegnie zniszczeniu i szybko trafi pod wskazany adres. W jaki sposób zapakować paczkę i jak zabezpieczyć zawartość przed przekazaniem jej kurierowi?

Paczki do Polski – gabaryty, opłaty i inne wymagania

Przebywanie na terenie Wielkiej Brytanii jest okazją do tego, aby podarować bliskim w Polsce przydatne drobiazgi, produkty żywnościowe lub przedmioty użytkowe, których nie kupią w kraju. Wysłanie paczki do Polski nie jest dużym problemem, zwłaszcza że specjalizują się w tym różne firmy kurierskie. Ważne jest jednak, aby przesyłka została odpowiednio przygotowana i spełniała warunki ustalone przez przewoźnika.

Jeśli w Twoich planach jest wysyłka paczki do Polski, zapoznaj się z wymogami, jakie określa firma kurierska. Dotyczą one przede wszystkim gabarytów. Koszt wysyłki paczki z Anglii do Polski zależy od jej wagi i wymiarów. Przekraczając określone parametry, z pewnością zapłacisz za nią więcej. Warto też dowiedzieć się, czy przewoźnik obsługuje przesyłki ponadwymiarowe i jak można je nadać. Opłata za takie paczki do Polski zazwyczaj jest ustalana indywidualnie.

Jak pakować paczki z UK do Polski?

Pakowanie paczki do Polski jest jedną z najważniejszych czynności, od której zależy dostarczenie przesyłki w nienaruszonym stanie. Nawet najstaranniejszy kurier nie dowiezie zawartości na miejsce, jeśli opakowanie rozpadnie się lub nie będzie na nim adresu. Przesyłka paczek do Polski realizowana za pośrednictwem firmy Euro Paka łączy się z gwarancją, że dotrą one do adresata bez strat. W dużej mierze zależy to jednak od tego, czy nadawane przez Ciebie paczki z UK do Polski zostaną właściwie zapakowane.

Przygotowując przesyłkę, zadbaj o następujące szczegóły:

  • opakowanie zewnętrzne powinno być sztywne, aby wytrzymało ciężar układanych na nim innych paczek,
  • najlepszym wyborem jest karton z trzywarstwowej tektury falistej,
  • karton paczki do Polski powinien być optymalnie dopasowany do wielkości wysyłanych przedmiotów,
  • jeśli chcesz ograniczyć koszt wysyłki paczki z Anglii do Polski, zadbaj o to, aby wewnątrz nie znalazły się zbędne ciężkie opakowania,
  • jako opakowanie zewnętrzne stosuj wyłącznie folię stretch, która nie ulegnie rozerwaniu w kontakcie z innymi przesyłkami,
  • z zewnątrz solidnie zabezpiecz karton taśmą do pakowania.

Jak zabezpieczyć zawartość paczki z UK do Polski?

Solidne zewnętrzne opakowanie nie jest jedynym warunkiem dotarcia paczki na miejsce w stanie nienaruszonym. Przygotowując ją do wysyłki, zadbaj też o to, aby zawartość była właściwie opakowana i unieruchomiona. Przesuwające się, uderzające o siebie przedmioty mogą się pognieść, stłuc czy obetrzeć.

Przesyłka paczek do Polski jest realizowana przez firmy kurierskie, które w jednym samochodzie przewożą ich wiele. Dlatego nie wiadomo, czy Twoja paczka nie znajdzie się na samym spodzie, pod wieloma innymi opakowaniami.  Aby uchronić przedmioty przed uszkodzeniem, owiń je folią bąbelkową lub każdy oddzielnie zapakuj w papier. Wnętrze paczki wypełnij pogniecionym papierem tak, aby poszczególnie elementy nie przesuwały się podczas jazdy.

Opłata za wysyłkę paczki z Anglii do Polski

Wysyłka paczki do Polski wiąże się też z koniecznością opłacenia usługi. Koszt zależy od wymiarów opakowania oraz wagi. Dodatkowo zawartość możesz też ubezpieczyć, co podniesie wysokość opłaty, ale zagwarantuje Ci zwrot kosztów, jeśli zawartość ulegnie uszkodzeniu. Przygotowując wysyłkę, dowiedz się, ile kosztuje paczka z Anglii do Polski i dokonaj przelewu zgodnie z wymogami kuriera.