Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Rolety mogą odmienić aranżację pomieszczenia, ożywiając przestrzeń wokół okna. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem.

Rolety alternatywą dla zasłon

Przez wiele lat najpopularniejszym sposobem aranżowania przestrzeni wokół okna było zawieszenie firan i zasłon. Ostatnio jednak ten trend jest coraz częściej wypierany przez rolety - mnogość wzorów i kolorów dostępnych na rynku pozwala znaleźć idealny model do każdego wnętrza. Warto zobaczyć bogatą ofertę sklepu karnix.pl. Znajdziemy tam różne rodzaje rolet, w szerokiej gamie oklein kolorów, które pozwolą nam dopracować aranżację wnętrza. 

Przestrzeń wokół okna nie powinna być traktowana "po macoszemu" podczas aranżowania mieszkania - to okno jest przecież głównym źródłem światła w dzień, zwraca więc ono uwagę. 

Rolety plisowane 

Producent dopracowali rolety plisowane - teraz nie kojarzą się już one z najprostszymi modelami rolet. Świetnie wyglądają i doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Modele premium znajdziemy tutaj: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html. Rolety plisowane to idealny wybór dla osób, które planują montaż, jednocześnie nie zamierzając robić remontu. Można je przymocować na zatrzaskach, nie skuwając ścian lub sufitu. Są niezwykle praktyczne - dzięki temu, że ich regulacja odbywa się w dwóch kierunkach, od dołu i od góry, zasłonięcie okna można dopasować do oświetlenia zmieniającego się w ciągu dnia. Rolety plisowane występują w wielu kolorach, nawet tych bardziej jaskrawych, dzięki czemu ożywią stonowane wnętrza.

Rolety dzień-noc

Jeśli zależy nam na tym, aby w doskonały sposób zaciemnić pomieszczenie o każdej porze doby, a jednocześnie nie tracić na elegancji aranżacji okna, warto rozważyć rolety dzień-noc. Charakteryzują się wyglądającym designersko naprzemiennym układem pasów, dzięki którym dopasujemy stopień zaciemnienia pokoju do potrzeb. W słoneczny dzień możemy osłonić się dzięki temu od ostrego słońca, a w nocy rozwiązać w ten sposób problem zanieczyszczeń świetlnych, które stanowią często bolączkę mieszkańców miast. Rolety dzień-noc również możemy zamontować bezinwazyjnie, bez wiercenia w tynku. Mechanizm rolety prowadzi ją na specjalnych żyłkach, dzięki którym utrzymywana jest ona w stabilnej pozycji.

Rolety rzymskie

Rozwiązaniem, które będzie we wnętrzu prezentować się naprawdę pięknie i niezwykle elegancko są rolety rzymskie. Nie stanowią one jeszcze tak popularnej opcji, w dalszym ciągu są więc oryginalne. Tkanina nie jest w tym przypadku schowana w kasecie, ale układa się w fantazyjne fałdy, które można rozwijać lub zwijać. Rolety rzymskie dobrze wyglądają w jasnych barwach - dodatkowo rozświetlą wtedy optycznie pomieszczenie. Warto też pomyśleć o stonowanych, ciemniejszych kolorach - navy blue czy różnych odcieniach szarości. 

Rolety są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie są przekonane ani do zasłon ani do firan. Stanowią one ozdobę okna, jednocześnie będąc bardzo funkcjonalnymi elementami aranżacji. Łatwość ich montażu sprawia, że ich wymiana nie pociąga za sobą konieczności dokonywania prac remontowych. Dobrze będą prezentować się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach, dodając im klasy i elegancji. Dlatego też, urządzając mieszkanie, warto rozważyć ich wkomponowanie w aranżację.

Rolety tarasowe d961e