Trwający weekend jest dla lubelskich policjantów czasem wzmożone pracy. Funkcjonariusze patrolują ulice i sprawdzają miejsca rekreacyjne w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich. Warto podkreślić, że większość osób stosuje się do wprowadzonych obostrzeń i pomimo sprzyjającej aury pozostaje w domach. Mieszkańcy wykazują się zdyscyplinowaniem za co należą się słowa uznania.

Podczas trwającego weekendu mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą wzmożone patrole ulic oraz kontrole miejsc rekreacyjnych i atrakcyjnych turystycznie. W działania zaangażowano również drony, które skutecznie pomagają monitorować sytuację w mieście. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Funkcjonariusze zauważają, że większość osób stosuje się do wprowadzonych obostrzeń w przemieszkaniu. Mieszkańcy miasta wykazują się zdyscyplinowaniem i unikają miejsc, gdzie mogliby być potencjalnie narażeni na kontakt z większą grupą osób. Za taką postawę należą się słowa uznania. Szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko siebie i inne osoby. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Takie przypadki były wczoraj incydentalne.

KG