Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

W ramach Dni Otwartych Komendę Miejska Policji w Lublinie odwiedziła młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie oraz młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z codzienną pracą policjantów. Poruszono też tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu w ramach Dni Otwartych policjantów z KMP Lublin odwiedziła młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie oraz młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Lublinie.

Uczniowie zapoznali się z codzienną pracą policjantów oraz m.in. zadaniami technika kryminalistyki. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć Stanowisko Wspomagania Dowodzenia i Miejski  Pokój Przesłuchań dla Ofiar Przemocy. Podczas spotkania policjanci Wydziału Prewencji  KMP w Lublinie poruszyli tematy  szeroko pojętego  bezpieczeństwa oraz prawidłowego sposobu reagowania na negatywne zjawiska. Omówiono najczęściej popełniane przestępstwa oraz wykroczenia, jak również przejawy demoralizacji wśród nieletnich. Funkcjonariusze przypomnieli też o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich za niestosowanie się do obowiązujących przepisów prawa.

Podsumowaniem spotkania było przekazanie każdemu uczestnikowi spotkania ulotki profilaktycznej i odblaski.

K.G/E.K.