Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Urządzenie niewielkiej kuchni może być dużym problemem. Jeśli także czeka Cię to zadanie, sprawdź już teraz nasze porady!

Im mniejsza kuchnia, tym trudniej zmieścić w niej wszystkie potrzebne meble oraz inne elementy wyposażenia kuchennego. Nie musimy jednak godzić się na daleko idące kompromisy.

Aby kuchnia była komfortowa, stylowa i przy tym funkcjonalna, warto pamiętać o paru ważnych zasadach. Oto 5 naszych wskazówek, które przygotowaliśmy razem z serwisem poświęconym meblom kuchennym: http://www.dmjmeble.pl/.

1. Wybierz meble na wymiar

Jednym z najlepszych wyborów do kuchni o mniejszych wymiarach będą meble na wymiar. Pozwalają na idealne dopasowanie zabudowy do wnętrza i wykorzystanie jego potencjału w pełni.

Niestety, meble kuchenne na wymiar nie są tanie, dlatego też wtedy, gdy nie mamy wystarczającego budżetu, warto postawić na te gotowe. Dobierzmy je wtedy tak, aby pozwoliły nam na optymalne zaaranżowanie przestrzeni.

2. Postaw na jasne kolory

Małe kuchnie mogą sprawiać klaustrofobiczne wrażenie, dlatego też ważne jest ich optyczne powiększenie. Można osiągnąć je bardzo prosto – wybierając meble w jasnych kolorach.

Meble kuchenne w kolorze bieli to obecnie bardzo popularna propozycja. Są uniwersalne i pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych, rustykalnych wnętrz.

3. Stwórz idealną przestrzeń do pracy

Kuchnia ma nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim powinna pomagać nam w realizacji codziennych obowiązków. Warto zatem wyznaczyć w niej odpowiednie miejsce do pracy.

Możemy przy tym kierować się klasyczną zasadą trójkąta roboczego. Zgodnie z tą koncepcją, lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka powinny tworzyć ze sobą trójkąt, z którego każdy bok powinien wynosić minimum 100-120 cm.

4. Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

W kuchni szczególna uwagę należy zwrócić na oświetlenie. Bardzo często popełniamy podstawowy błąd i w kuchni instalujemy tylko jedno źródło świtała w postaci lampy wiszącej.

Nawet wtedy, gdy zastosujemy mocną żarówkę, może być ona niewystarczająca do pracy przy blatach, gdzie będą padały cienie. Warto zatem pomyśleć o zróżnicowanych źródłach światła w kuchni, na przykład w postaci taśm czy oczek LED.

5. Dobierz meble jadalniane

W kuchni można urządzić także kącik jadalniany. W małych przestrzeniach ustawienie stołu i krzeseł nie zawsze jednak wchodzi w grę.

W tym przypadku można zdecydować się na przygotowanie takiego kącika przy blacie lub przy rozkładanym stole. Aby uzyskać jak największą oszczędność miejsca, warto wybrać hokery kuchenne albo taborety kuchenne, które zajmują mniej przestrzeni niż zwykłe krzesła.