Otwieranie własnej działalności z finansowym wsparciem z Unii

Otwarcie własnej firmy, to zawsze mniejsze lub większe nakłady finansowe. Wszystko zależy od branży, skali, oraz zasięgu danego przedsiębiorstwa. Bardzo wiele osób posiada genialne pomysły na działalność, która zapowiada się niezwykle obiecująco. Jednakże, problemem jest zazwyczaj brak wystarczających środków na jej otwarcie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć interesujące sposoby finansowania, które nie zrujnują początkowego budżetu młodej firmy. Oczywiście, chodzi o pożyczki unijne, dzięki którym wiele obecnie działających firm, miało szansę na zaistnienie i rozwój.
Brak szans na kredyt
Nie ulega wątpliwości, że bardzo często, planując otwarcie biznesu, nikt nie myśli o braniu kredytu. Wynika to z kilku rzeczy. Przede wszystkim, na samym początku ciężko dysponować czymś, co mogłaby być gwarantem dla banku. Często otwierając firmę, ludzie rezygnują z poprzedniej pracy, nie posiadają własnego mieszkania lub innych wartościowych nieruchomości. Pragną odmienić swoje życie i postarać się o lepszą przyszłość. Jednakże, bank oczekuje, aby wszystko było na teraz. Pożyczka na start to propozycja, która odpowiada na potrzeby przedsiębiorców. Pozwala im otrzymać środki o których do tej pory mogli pomarzyć, a co za tym idzie, ułatwia im realizacje życiowych planów, które mogą odmienić ich los.
Co należy wiedzieć?
Pożyczka unijna to sposób finansowania, który ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, jest ona dużo łatwiejsza do otrzymania, niż tradycyjny kredyt. Jej warunki są dużo łatwiejsze do spełnienia, a przedsiębiorstwa mogą liczyć na korzystniejsze oprocentowanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ na początku drogi nikt nie chce popadać w problemy finansowe, które utrudniają start. Finansowanie unijne może być realizowane przez osoby, które maja założoną działalność gospodarczą i jest to główna wytyczna. Ponadto, firma musi być zarejestrowana w Polsce, a właściciel, także musi mieć miejsce zamieszkania w naszym kraju. Istotne znaczenie ma zdolność kredytowa, która jest obliczana w oparciu o przewidywane zyski przedsiębiorstwa.
Kredyty unijne , czy to się opłaca?
Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak. Pożyczki unijne dla firm mają dużo lepsze warunki, niż te, oferowane przez instytucje bankowe. Pożyczka z Unii ma na celu wsparcie przedsiębiorcy i chce dać mu szanse na otwarcie własnego biznesu, oraz rozwijanie go. Dlatego też, nie może na samym początku wpędzić go w długi. Oprocentowanie pożyczek jest bardzo niskie i może sięgać zera. Dotyczy to pożyczek na rozwój działalności, które mogą być spłacane przez 15 lat, a właściciel może zaciągnąć zobowiązanie nawet do 2 milionów złotych. Pragnąc uzyskać większe kwoty, najlepiej skorzystać z pożyczek inwestycyjno-obrotowych, które są wykorzystywane na bardzo duże inwestycje, mające potencjalnie wysokie zyski. Taka pożyczka ma oprocentowanie od 0,87 do 2,87%. Za każdym razem, procent jest o wiele mniejszy, niż w bankach, a korzyści wynikające z dużo mniejszych odsetek, ujawniają się podczas codziennej działalności firmy.
W celu uzyskania kredytów unijnych, najlepiej udać się do banku znajdującego się na zamieszkiwanym terenie. Finansowanie z Unii, jest realizowane przez instytucje finansowe, takie jak banki. Dlatego też, najlepiej udać się do jednego z nich i zapytać o dostępne oferty. Inne mogą być pożyczki unijne na Śląsku , a inne pożyczki unijne w Opolu. Wszystko zależy od danych możliwości i środków, przeznaczonych na tego typu działalność.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski