11 zarzutów włamań do automatów przedstawili policjanci z IV komisariatu 52-latkowi. Mężczyzna włamywał się do automatów do kawy usytuowanych na terenie lubelskich uczelni. Straty oszacowano wówczas na ponad 20 tys. zł. Na trop włamywacza doprowadziła policjantów analiza odcisków palców znajdujących się w policyjnej basie AFIS. Okazało się, że zabezpieczone na miejscu przestępstwa odciski należą do multirecydywisty, który aktualnie odbywa odsiadkę w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie za szereg włamań mieszkaniowych.

  Sprawą włamań do automatów samoobsługowych na terenie lubelskich uczelni zajmowali się policjanci z IV komisariatu. Łączne straty za 11 włamań wyniosły ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli odciski palców. Ich analiza w policyjnej basie AFIS doprowadziła do sprawcy. Okazał się nim 52-latek, który aktualnie odbywa odsiadkę w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie za szereg włamań do mieszkań. Wczoraj usłyszał zarzuty 11 kradzieży z włamaniem do automatów. 52-latek przyznał się i dobrowolnie poddał karze bezwzględnego pozbawienia wolności na okres 2 lat i ponownie wrócił do swojej celi w zakładzie karnym. Za popełnione dotychczas przestępstwa będzie tam przebywał do 2033 roku.  

AF


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.