Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Franczyza - ciekawy pomysł na biznes

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Coraz więcej osób w Polsce decyduje się otworzyć własną firmę. Bycie przedsiębiorcą daje wiele ciekawych możliwości. Przede wszystkim jest to sposób na uniezależnienie się finansowe. Jest to także sposób na zarabianie większej ilości pieniędzy niż na etacie.

 

Franczyza - ciekawy pomysł na biznes

Jest wiele możliwości prowadzenia firmy w Polsce. Jednym ze sposobów jest franczyza. W ostatnich latach pojęcie franczyzy stało się dość popularne. Wiele osób zdecydowało się właśnie na ten sposób prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W Polsce najbardziej popularnymi franczyzobiorcami są osoby prowadzące sklepy. W wielu miejscowościach znajdziemy mnóstwo mniejszych i większych sklepów, które działają na zasadzie franczyzy.

 

Zalety franczyzy

Franczyza posiada całkiem sporo zalet. Przede wszystkim prowadzenie firmy w oparciu o umowę franczyzy jest dość bezpieczną metodą. Przedsiębiorca może czuć się bezpiecznie, gdyż otrzymuje on gotowy pomysł na biznes. Otrzymuje wsparcie znanej marki, która działa na rynku najczęściej od dość dawna. Marka ta ma swoich klientów, którzy będą także chętnie korzystać z usług nowego franczyzobiorcy. Przedsiębiorca nie musi zajmować się marketingiem i pozyskiwaniem klientów. Co ważne, franczyzodawcy dzielą się również know-how. Przedsiębiorca może liczyć na mocne wsparcie takie jak szkolenia, czy też bezpośrednią pomoc w prowadzeniu interesu. Niewątpliwym plusem franczyzy jest także brak konieczności posiadania dużej ilości pieniędzy na rozkręcenie interesu. Przedsiębiorca nie musi budować swojej marki od zera, tylko podłącza się pod znaną markę.

 

Wady franczyzy

Oczywiście należy wspomnieć także o kilku wadach rozwiązania, jakim jest franczyza. Przedsiębiorca będzie musiał zapłacić opłatę wstępną. Jest ona różna, w zależności od franczyzodawcy. Ponadto franczyzobiorca zobowiązuje się wypłacać firmie odpowiednią sumę pieniędzy, najczęściej jakiś procent od obrotu. Dlatego też na początku swojej przygody z firmą może być ciężko zarobić dobre pieniądze, mogą nawet pojawiać się straty. Franczyzobiorca ma również ograniczoną samodzielność. Musi postępować zgodnie ze wskazówkami franczyzodawcy. Franczyzobiorca jest także uzależniony od działań marki i od opinii na jej temat. Jeżeli coś spowoduje spadek popularności marki, to przedsiębiorca także to odczuje.

 

Informacje dodatkowe

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej informacji o franczyzie, wejdź na stronę franczyzawpolsce.pl - wiele wiadomości o biznesie franczyzowym - sprawdź!