Wszystko co należy wiedzieć o bieliźnie hotelowej

Wszelkie elementy, które składają się na wyposażenie pokoju hotelowego podlegają modzie i trendom. Bielizna hotelowa jednak, wydaje się być od tego zależna w najmniejszym stopniu. Od zawsze najpopularniejszym kolorem pozostaje biel, materiałem zaś stuprocentowa bawełna, chociaż coraz częściej z dodatkową domieszką poliestru. Mimo wszystko, wcale nie tak łatwo jest dobrać idealnąpościel hotelową.
Czysta bawełna, czy z domieszką?
Nie ciężko zauważyć, że w naszym kraju stawia się raczej na pościele hotelowe z tkanin bawełnianych, zatem górę bierze naturalność. Rozwiązanie to nie jest zaskoczeniem. Pralnie w Polsce są doskonale przygotowane na konserwację bawełny. Poza tym, bawełna jest tkaniną dobrze oddychającą, miłą w dotyku i zapewniającą komfort podczas snu.
W krajach zachodnich, chcąc zaoszczędzić na chemicznych środkach i zużyciu wody, coraz częściej wybiera się tkaniny z domieszką poliestru. Wynika to z niższego poziomu absorpcji wody i środków czyszczących podczas prania. Żywotność takiej bielizny hotelowej http://tomark-tex.com/produkty/tekstylia-hotelowe/bielizna-poscielowa-hotelowa/ może być znacznie dłuższa niż czystej bawełny. Nie wymaga ona wysokich temperatur prania i przy okazji zmniejsza koszty jej konserwacji.
Pościele z domieszkami najczęściej pojawiają się w hotelach o niższej renomie. Wszystko ze względu na swą wytrzymałość i oszczędność utrzymania. Jeszcze niedawno najlepsze hotele używały wyłącznie tkanin bawełnianych. Obecnie ta tendencja się nieco odwróciła i częściej możemy tam spotkać pościele bawełnianie z dodatkiem poliestru. Wpływa na to:
- łatwiejsze pranie
- bogata paleta wzorów i jakości tkanin
- dłuższa wytrzymałość
- częstszy outsourcing pralniczych usług
Nic dziwnego, że wśród bielizny hotelowej, przeważającym kolorem wciąż jest biel. Jest elegancka i dodatkowo kojarzy się ze świeżością i czystością. Dzięki temu, hotelowi goście są zapewnieni o sterylnej czystości pościeli, pod którą śpią. Biały kolor pościeli jest wyborem ostrożnym, ale też i zawsze słusznym. Nie ma wtedy ryzyka niedopasowania się do wystroju i aranżacji pokoju hotelowego.
Ma szereg zalet jeżeli chodzi o jego konserwację. Oprócz prania w wysokiej temperaturze, biel można też chlorować co sprawia, że udaje się osiągnąć idealną biel. Dodatkowo kiedy zabraknie nam białej pościeli, żadnym problemem jest uzupełnienie naszych braków, nawet produktami od różnych producentów.
Niekiedy zauważyć można pościele hotelowe w kolorze ecru, bądź innym odcieniu bieli. Zdarza się również, że hotelarze stawiają na kompletnie inną gamę kolorystyczną. Wzór równie jak i kolor wpływa na decyzję o wynajmie danego apartamentu. Niektóre z nich wyposażone są w pościele o grafitowym lub bordowym kolorze.
Co w wypadku wzorów?
Nawet brak kolorów, w ogólnym rozrachunku nie oznacza, że materiały muszę być przecież gładkie. Producenci bielizny hotelowej wprowadzają na rynek coraz to nowe, atrakcyjniejsze sploty. Są to metody przeplatania przędzy w tkaninie, by uzyskać odpowiedni wzór. W pościelach hotelowych najczęściej pojawiają się paski od 0,2 do 3cm. Wynika to w dużej mierze z ekonomicznych względów. Duża ilość podobnego asortymentu sprawia, że w bardzo łatwy sposób można uzupełnić jego ewentualne braki. Nie sprawia to jednak, że niektóre hotele nie decydują się na inne rozwiązania. Coraz częściej są to różnego rodzaju kraty, romby i inne, które sprawią, że będą się wyróżniać spośród innych.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski