Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Czarter jachtu w Grecji

Żeglarstwo jest pasją wielu osób, które nie wyobrażają sobie bez niego życia. Żeglowanie jest znakomitym sposobem na ucieczkę od codzienności i zmartwień. Wrażenia, jakich doznajemy podczas żeglugi, czy to na jeziorach, czy morzach, są niesamowite. Nic dziwnego nie ma więc w powiedzeniu, że kto raz spróbował żeglarskich przygód, nigdy nie będzie chciał z nich zrezygnować. Żeglować można na żaglówkach i jachtach, a w dobie dzisiejszych udogodnień i internetu, miejsce, w które się udamy możemy wybrać sami. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo dziś możemy wynająć jacht niemal w każdym miejscu.

 

Gdzie udać się na żeglugę?

Jeszcze do niedawna polscy fani żeglarstwa zazwyczaj ograniczali się tylko do pływania w naszym kraju. Oczywiście, ci, których było na to stać, kupowali jachty zagranicą i stamtąd rozpoczynali podboje mórz i oceanów. Niestety, mało kogo stać na taki luksus. O wiele tańszą opcją jest wyczarterowanie jachtu w jednym z południowych krajów. Wtedy mamy niemal gwarancję fantastycznej pogody i nic nie ogranicza nas w żeglarskich przygodach. Na miejsce żeglugi idealne będzie morze śródziemne, które zapewnia doskonałe warunki do żeglowania, zarówno dla początkujących pływaków, jak i doświadczonych wilków morskich.

Dobrym krajem do rozpoczęcia przygody wyczarterowanym przez siebie jachtem będzie Grecja. Panuje tam ciepły klimat, a w lecie warunki do pływania po morzu jachtem są wręcz idealne. Mnogość atrakcji, jakie oferuje nam ten starożytny kraj są przeogromne. Możemy więc pływać od portu do portu i podziwiać starożytne zabytki, jaskiniowe groty, czy po prostu przepiękne, greckie plaże. Gościnni grecy chętnie przyjmą nas w swoich tawernach i zaoferują najlepsze dania. Jeśli wolimy pozostać w samotności, po prostu udajmy się w głąb morza i ucieknijmy od cywilizacji. Jedną z największych zalet wyczarterowania jachtu jest właśnie możliwość robienia tego, na co mamy w danym momencie ochotę.

 

Jak wyczarterować jacht?

Choć wyczarterowanie jachtu może brzmieć nieco groźnie, tak na prawdę jest dziecinnie proste. Nie musimy przecież od razu kupować wielkiego jachtu na kilkadziesiąt osób. Możemy wynająć niewielką motorówkę, gdzie spokojnie zmieścimy się ze znajomymi. Takie małe jachty, podobnie jak swoje gigantyczne odpowiedniki, są wyposażone w kajuty sypialne i kuchnię, gdzie możemy przygotowywać posiłki. Sam koszt wynajęcia jachtu też nie jest zbyt wielki, bo oscyluje w granicach kilkuset euro za tydzień. Taki koszt razem z przelotem do Grecji nie jest więc tak duży, jak mogłoby się wydawać.

 

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o ofercie Seven Seas - sprawdź czarter jachtu Grecja i ciesz się niezapomnianymi wakacjami