Małe firmy mogą sięgnąć po wsparcie. Nadchodzi nabór do Akademii HR

Małe firmy mogą sięgnąć po wsparcie. Nadchodzi nabór do Akademii HR

Przedsiębiorcy mierzą się dziś nie tylko z rekrutacją, lecz także ze zmianami demograficznymi i kulturowymi na rynku pracy. Właśnie na te wyzwania odpowiada projekt „Akademia HR – czas na zmiany”. Mikro i małe firmy będą mogły zgłosić się do kolejnego naboru, ale nie każda działalność spełni warunki udziału.

  • Dwa tygodnie na zgłoszenie firmy do projektu
  • Akademia HR ma pomóc firmom odnaleźć się na zmieniającym rynku
  • Jednoosobowa działalność bez pracowników poza naborem

Dwa tygodnie na zgłoszenie firmy do projektu

XVI nabór do projektu Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. rozpocznie się 31 lipca 2026 roku o godz. 9.00 i potrwa do 14 sierpnia do godz. 9.00. Oferta jest skierowana do mikroprzedsiębiorców oraz małych przedsiębiorców.

Dokładny termin zakończenia naboru ma znaczenie dla firm przygotowujących dokumenty na ostatnią chwilę – zgłoszenia będą przyjmowane do godz. 9.00, a nie do końca tego dnia.

Aktualne komunikaty dotyczące naboru są publikowane w zakładce „Aktualności” na stronie projektu. Tam przedsiębiorcy znajdą również informacje o kolejnych etapach rekrutacji.

Akademia HR ma pomóc firmom odnaleźć się na zmieniającym rynku

Projekt został przygotowany z myślą o przedsiębiorcach, którzy muszą dostosować sposób zarządzania personelem do nowych warunków. Zmiany społeczne i gospodarcze wpływają na organizację pracy, oczekiwania pracowników oraz sposób prowadzenia rekrutacji.

Wsparcie obejmuje możliwość dofinansowania usług rozwojowych. Ich tematyka dotyczy nowoczesnej wiedzy i kompetencji związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Z projektu mogą skorzystać zarówno właściciele firm, jak i osoby odpowiedzialne za kadry oraz HR.

Dokumenty projektowe, w tym regulamin wraz z załącznikami, są dostępne w zakładce „Dokumenty do pobrania” na stronie „Akademia HR – czas na zmiany”. Przedsiębiorcy powinni sprawdzić tam warunki udziału przed rozpoczęciem przygotowywania zgłoszenia.

Jednoosobowa działalność bez pracowników poza naborem

Organizatorzy wyraźnie wskazują, że z udziału wykluczono jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników. Sam status mikrofirmy nie wystarczy więc do zakwalifikowania przedsiębiorstwa.

Dla firm z Lublina i innych miejscowości oznacza to konieczność wcześniejszego sprawdzenia regulaminu oraz załączników. Szczególnie istotne będzie potwierdzenie, że przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników i mieści się w grupie mikro lub małych firm objętych projektem.

na podstawie: Powiat Lubelski.