Próbował wsiąść do auta i odjechać - 22-latek aresztowany za usiłowanie rozboju

Świadkowie i właściciel pojazdu obezwładnili mężczyznę, który podczas pakowania zakupów usiłował wsiąść za kierownicę i odjechać. Napastnik dusił i bił kierowcę zanim został przekazany policji. Prokuratura postawiła mu zarzuty usiłowania rozboju.
Do zdarzenia doszło na parkingu przed jednym z marketów. Po zrobieniu zakupów kierowca uruchomił silnik i zaczął wkładać torby do bagażnika. Wtedy podszedł młody mężczyzna i próbował wsiąść do mitsubishi, by odjechać.
Gdy kierowca próbował go powstrzymać, sprawca stał się agresywny. Zaczął dusić i bić pokrzywdzonego. Na pomoc ruszyli świadkowie i właściciel pojazdu. Napastnik został ujęty i przekazany funkcjonariuszom.
Sprawą zajęli się kryminalni z 2. komisariatu. Po przesłuchaniu świadków i skompletowaniu materiału dowodowego mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.
Informacje o sprawie przekazał podinspektor Kamil Gołębiowski.
na podstawie: Policja Lublin.
Ostatnie Artykuły

Sny, które uczą patrzeć inaczej - Lublin wchodzi do świata Sokołowskiej

Trost Records wjeżdża do Lublina z awangardą, która nie zna spokojnych dźwięków

Przy łęczyńskim szpitalu wyrasta centrum psychiatrii i schronienie na kryzys

W Lublinie bezpłatna pomoc dla osób z uzależnieniem rozpisana na kilka punktów

Wielkanocne pułapki czekają na drogach, w sklepach i w domach

Dostępność spotka się z obroną cywilną na lubelskim posiedzeniu online

Kwietniowy ZOOM już online - Lublin ma kulturę pod ręką

Przy Okopowej autobusy zmienią trasę, a jeden przystanek zniknie z ruchu

18-latkowie z Mazowsza wpadli po oszustwach na lekarza w Lublinie

Czym zaskoczy Cię catering dietetyczny w Białej Podlaskiej?

Na S19 pędził 186 km/h - skończył z mandatem, punktami i lawetą

Wielkanocne kursy w Lublinie zmienią rytm miejskich autobusów

Klasyczna odzież damska a trendy – jak je łączyć?

