Weekend z festiwalem Wschód Kultury Inne Brzmienia w Lublinie

Muzyka, która łączy wschodnią Polskę – Lublin znów tętni rytmami Innych Brzmień!
- Wydarzenia muzyczne na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie przyciągają tłumy
- Lublin jako centrum kultury wschodniej Polski wspiera równość i różnorodność
Wydarzenia muzyczne na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie przyciągają tłumy
W sercu Lublina, na malowniczych Błoniach pod Zamkiem, trwa wyjątkowy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia. To już 18. odsłona tego wydarzenia, które od lat gromadzi miłośników alternatywnych dźwięków i niebanalnych artystów. W dniach 3-6 lipca 2025 roku przestrzeń zielonych terenów zamienia się w miejsce pełne muzycznych eksperymentów i inspiracji.
Dziś na scenie pojawią się m.in. Maria W Horn, Butch Kassidy oraz zespół A Place to Bury Strangers, który słynie z intensywnych, psychodelicznych brzmień. Nie zabraknie również wyjątkowego duetu Lee Ranaldo & Leah Singer prezentujących projekt Contre Jour oraz energetycznej Zamilski – artystki, która od lat zachwyca swoją oryginalnością i nowatorskim podejściem do muzyki elektronicznej.
Lublin jako centrum kultury wschodniej Polski wspiera równość i różnorodność
Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. To także inicjatywa promująca współpracę trzech miast: Lublina, Białegostoku i Rzeszowa. Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy stawiają na otwartość i inkluzywność, co potwierdza udział festiwalu w sieci Keychange, działającej na rzecz równouprawnienia płci w branży muzycznej.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, co pozwala każdemu mieszkańcowi i gościowi miasta zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze wydarzenia bez barier finansowych. To doskonała okazja, by poznać nowe brzmienia i spotkać ludzi z pasją do muzyki.
Organizatorami festiwalu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Lublin oraz Warsztaty Kultury w Lublinie – instytucje, które od lat angażują się w rozwój kulturalny regionu.
Na podstawie: Urząd Miasta w Lublinie
Ostatnie Artykuły

Po meczu przy Arenie wyjadą dodatkowe autobusy i trolejbusy

Smak i scena. Rodzinny weekend w Lublinie ma trzy odsłony

Rowerem po zdrowie i bezpieczeństwo Rajd w Woli Gałęzowskiej

Nocne autobusy pojadą częściej podczas Lublinaliów 2026

Domowe piekło w Lublinie - 41-latek trafił do aresztu po awanturach

Powiat Lubelski dodaje otuchy ósmoklasistom przed wielkim testem

Nożownik z roweru trafił do aresztu po awanturze na chodniku w Lublinie
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:1 w finale PlusLigi – pierwszy tytuł w historii Zawiercia](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-bogdanka-luk-lublin-10052026-31.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:1 w finale PlusLigi – pierwszy tytuł w historii Zawiercia
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Płock – Motor Lublin 0:4 w PKO BP Ekstraklasie. Goście z Lublina wracają z Płocka z mocnym ciosem](/images/mecz/thumbnails/wisla-plock-motor-lublin-10052026-04.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisła Płock – Motor Lublin 0:4 w PKO BP Ekstraklasie. Goście z Lublina wracają z Płocka z mocnym ciosem
![[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – MKS Wieluń 29:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – goście z Wielunia skuteczniejsi w Lublinie](/images/mecz/thumbnails/azs-umcs-lublin-mks-wielun-09052026-2934.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – MKS Wieluń 29:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – goście z Wielunia skuteczniejsi w Lublinie

S12 ruszy w kolejnym miejscu. Jest zgoda na ponad 22 kilometry trasy

Carnaval Sztukmistrzów wchodzi do CSK - bilety i nowe emocje już w grze

Plecak ewakuacyjny, korytarz życia i CPR. W Lublinie szykuje się szkolenie

