Strażacy z powiatu lubartowskiego świętowali 30 lat Krajowego Systemu Ratowniczego

W Lubartowie strażacy świętowali z wielkim rozmachem pokazy sprzętu, odznaczenia i wyjątkowi goście podkreślili wagę ich służby. Jak wyglądała ta niezwykła uroczystość i co mogli zobaczyć mieszkańcy powiatu? Sprawdźcie szczegóły!
- Lubartów tętnił strażackim duchem na placu przed Pałacem Sanguszków
- Wyjątkowe wyróżnienia i pokaz nowoczesnego sprzętu zachwyciły mieszkańców powiatu lubartowskiego
Lubartów tętnił strażackim duchem na placu przed Pałacem Sanguszków
25 maja 2025 roku mieszkańcy Lubartowa mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka. Główne uroczystości odbyły się na placu przed historycznym Pałacem Sanguszków, który jest jednym z najważniejszych zabytków miasta i pełni funkcję centrum kulturalnego. Organizatorami tego dnia byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Bazylice św. Anny, miejscu o ogromnym znaczeniu duchowym dla mieszkańców Lubartowa, gdzie modlono się za strażaków i ich rodziny. Po nabożeństwie wszyscy przenieśli się na plac, gdzie miała miejsce oficjalna część wydarzenia.
Wyjątkowe wyróżnienia i pokaz nowoczesnego sprzętu zachwyciły mieszkańców powiatu lubartowskiego
Podczas apelu nie zabrakło momentów pełnych wzruszeń i dumy. Wręczono odznaczenia oraz akty nadania wyższych stopni służbowych, a także dyplomy uznania Komendanta Głównego PSP, które przyznano z okazji 30-lecia Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Te wyróżnienia są dowodem na profesjonalizm i oddanie strażaków z naszego regionu.
Na wydarzeniu obecni byli ważni goście Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Grzegorz Szyszko oraz Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Zenon Pisiewicz. Ich obecność podkreśliła rangę uroczystości i doceniła wysiłek lokalnych służb ratowniczych.
Mieszkańcy mieli również niepowtarzalną szansę obejrzeć zarówno zabytkowe wozy strażackie, które przypominają o historii pożarnictwa, jak i nowoczesne pojazdy oraz sprzęt wykorzystywany dziś przez jednostki ratowniczo-gaśnicze. Ta ekspozycja była prawdziwą lekcją historii i technologii w jednym, pokazującą rozwój tej niezwykle ważnej służby na przestrzeni lat.
To wydarzenie było nie tylko okazją do świętowania, ale także do budowania więzi między strażakami a mieszkańcami powiatu lubartowskiego, którzy mogli z bliska poznać codzienną pracę tych bohaterów.
Według informacji z: WSP w Lublinie
Ostatnie Artykuły

Magazyn z podróbkami rozbity pod Lublinem - towar wart 1,5 mln zł

Prawie 400 kontroli w Lublinie - 9 kierujących wpadło po alkoholu

A2 bliżej Koroszczyna – rusza budowa brakującego odcinka

Wschodni Express wraca do Lublina z premierami, Żadanem i rozmowami o przekładzie

S19 pod Lublinem nabiera kształtów. Na trasie pracuje 500 osób

Fałszywy makler wyłudził od 76-latki z Lublina ponad 250 tysięcy złotych

Na SOR-ze w Lublinie doszło do ataku. 19-latek ma opuścić Polskę

Specjalne autobusy na Świdnik Air Festival pojadą nawet po północy

Pakiety medyczne a zdrowie osób pracujących zmianowo - jak skutecznie monitorować organizm

Czy warto korzystać z internetu od lokalnego operatora?

W Kłodnicy Dolnej otwarto nową salę gimnastyczną przy podstawówce

Pijany ojciec spał obok otwartego okna - dzieci były o krok od tragedii

Sześć dekad pracy i tradycji. Koło Gospodyń z Mętowa świętowało jubileusz

Cztery pory roku zagrają w Lublinie - Re:tradycja zacznie się śpiewająco
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Lublinie - kontakt, adres i delegatury
- Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie - kontakt i siedziba
- Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie - kontakt, godziny, rejestracja bezrobotnych i wsparcie dla pracodawców
- Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie - bilety, godziny, zespoły, wynajem
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Z. Sękowskiej w Lublinie - lokalizacje, biblioteka, dostępność
