19-latek bez prawa jazdy hałasował Dodgem w centrum miasta
W centrum miasta doszło do zatrzymania młodego mężczyzny, który prowadził samochód bez uprawnień. Policjanci z lubelskiej drogówki zwrócili uwagę na wyjątkowo głośny wydech pojazdu, co przyczyniło się do kontroli.

Kontrole emisji hałasu w centrum miasta

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrole pojazdów pod kątem emisji hałasu. Patrole odbywały się w centrum miasta, w szczególności na Alejach Racławickich oraz ul. Krakowskie Przedmieście. Ostatnio mieszkańcy tych rejonów wielokrotnie zgłaszali zakłócanie spokoju przez szczególnie hałaśliwe pojazdy.

Nielegalne zachowanie młodego kierowcy

Podczas jednej z takich kontroli, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Dodge. Okazało się, że 19-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo, sprawdzenie sonometrem wykazało, że wydech pojazdu znacznie przekraczał dopuszczalne normy hałasu.

Konsekwencje zatrzymania

W wyniku kontroli, młody kierowca stracił dowód rejestracyjny pojazdu. Policjanci zdecydowali się skierować wniosek do sądu w sprawie naruszeń przepisów. Takie działanie jest częścią szerszej akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców miasta.

Wypowiedź rzecznika policji

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski podkreślił: „Sprawa trafi do sądu, a takie kontrole będą kontynuowane, aby wyeliminować niebezpieczne i uciążliwe zachowania na drogach naszego miasta”.

To wydarzenie pokazuje, że policja aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, reagując na zgłoszenia mieszkańców i podejmując odpowiednie kroki wobec osób łamiących prawo.


Źródło: KWP Lublin