Spotkanie z Policją Lubelską: atrakcje i pokazy już w niedzielę na Placu Teatralnym
W najbliższą niedzielę, 7 lipca, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie z Policją Lubelską, które obfitować będzie w liczne atrakcje i pokazy.

Pokazy i demonstracje umiejętności policyjnych

W godzinach od 15:00 do 19:00 uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca policjantów w różnych sytuacjach. W programie zaplanowano między innymi pokaz obezwładniania i zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, a także neutralizację podejrzanego przedmiotu z wykorzystaniem robota pirotechnicznego. Dodatkowo, zaprezentowane zostanie wyszkolenie psa bojowego, który na co dzień wspiera funkcjonariuszy w ich działaniach.

Interaktywne atrakcje dla mieszkańców

Nie zabraknie również interaktywnych atrakcji dla odwiedzających. Będzie można oznakować swój rower, co zwiększy jego bezpieczeństwo przed kradzieżą, oraz wziąć udział w grze terenowo-detektywistycznej, która pozwoli poznać tajniki pracy śledczych. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji, w tym dmuchaną zjeżdżalnię, gry i zabawy, które umilą im czas spędzony na tym wyjątkowym wydarzeniu.

Prezentacja specjalistycznego sprzętu policyjnego

Dla miłośników sprzętu policyjnego przygotowano pokazy wyposażenia służbowego, używanego przez kontrterrorystów, funkcjonariuszy z oddziału prewencji oraz policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia technik wizualizacji śladów oraz wykonania pamiątkowych odbitek linii papilarnych. To doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się codziennej pracy policjantów oraz sprzętowi, którym się posługują.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Organizatorami spotkania są Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów województwa lubelskiego. Partnerem wydarzenia jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Całe przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie pracy policji mieszkańcom oraz zacieśnienie więzi między funkcjonariuszami a społeczeństwem.

Zaproszenie dla wszystkich mieszkańców

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców, w szczególności rodzin funkcjonariuszy oraz pracowników policji. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością dostarczy wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Nie przegapcie tej okazji! Widzimy się w niedzielę na Placu Teatralnym!


Źródło: KWP Lublin