Lotniczy Dzień Dziecka w Radawcu: Piknik charytatywny dla całych rodzin
Przygotujcie się na wyjątkowe rodzinne święto! Już 26 maja 2024 roku na Lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu odbędzie się Lotniczy Dzień Dziecka - Rodzinny Piknik Charytatywny. To nie tylko doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także wsparcia ważnej inicjatywy społecznej.
  1. Wystawa samolotów uczestniczących w Ogólnopolskim Zlocie Samolotów General Aviation.
  2. Loty zapoznawcze różnymi typami maszyn lotniczych.
  3. Występy artystyczne i strefa gastronomiczna.
  4. Charytatywna zbiórka na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 11:00. Przez cały dzień, do godziny 18:00, uczestnicy będą mogli podziwiać wystawę samolotów historycznych oraz współczesnych, biorących udział w Ogólnopolskim Zlocie Samolotów General Aviation.

Na miejscu nie zabraknie również atrakcji dla miłośników motoryzacji. W programie przewidziana jest wystawa motocykli, która z pewnością przyciągnie uwagę zarówno młodszych, jak i starszych entuzjastów dwóch kółek.

Dla tych, którzy marzą o podniebnych przygodach, przygotowano loty zapoznawcze różnymi typami maszyn lotniczych. Będzie można wznieść się w powietrze samolotem, szybowcem czy śmigłowcem i poczuć magię latania.

Nie zabraknie także rozrywki na ziemi. Organizatorzy zadbali o strefę gastronomiczną, gdzie będzie można skosztować różnorodnych potraw, a także strefę atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Występy artystyczne umilą czas wszystkim uczestnikom pikniku.

Lotniczy Dzień Dziecka to nie tylko zabawa, ale także konkretna pomoc. W trakcie wydarzenia zostanie przeprowadzona charytatywna zbiórka na rzecz pomocy i profilaktyki psychologicznej, przeciwdziałającej depresji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Każdy, kto przybędzie na piknik, będzie mógł wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas w rodzinnym gronie, cieszyć się licznymi atrakcjami i jednocześnie pomóc potrzebującym dzieciom i młodzieży.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Lublinie