Uroczystości Dnia Strażaka 2024 z Mszą i odznaczeniami w Chełmie
W sercu miasta, na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, odbyły się dzisiaj emocjonujące obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęła poranna msza, a kulminacyjnym momentem była ceremonia wręczenia odznaczeń i awansów zasłużonym strażakom.
  1. Msza święta w Kościele pw. Rozesłania Świętych Apostołów.
  2. Uroczysta zbiórka i ceremonia wręczenia odznaczeń.
  3. Wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe.
  4. Specjalne odznaczenia za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej.

Wśród uhonorowanych znaleźli się zarówno doświadczeni oficerowie, jak i młodzi adepci sztuki ratowniczej. Kapitan Adam Łatka otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a młodszy aspirant Piotr Pietraś został wyróżniony Brązową Odznaką. Nie zabrakło również odznaczeń za długoletnią służbę, w tym Złoty i Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, które otrzymali odpowiednio młodszy kapitan Marcin Łobejko oraz kapitan Radosław Gajuk.

Podczas ceremonii awansów na wyższe stopnie służbowe szczególnie wyróżniono młodszego brygadiera Stanisława Kołtuna oraz kapitana Marcina Starczewskiego. Ponadto, grupa młodych strażaków, w tym Łukasz Darmorost i Marcin Tomaszewski, otrzymała awanse po ukończeniu Akademii Pożarniczej.

Święto strażaków to nie tylko czas uznania ich codziennej odwagi i poświęcenia, ale także okazja do przypomnienia społeczności o ważnej roli, jaką pełnią strażacy w naszym bezpieczeństwie. Dzisiejsze obchody są wyrazem naszej wspólnotowej wdzięczności i szacunku, jakim darzymy tych dzielnych mężczyzn i kobiety. Każde wyróżnienie i awans to zasłużone uznanie dla ich trudu, umiejętności i poświęcenia.

Obchody Dnia Strażaka w naszym mieście zawsze przyciągają uwagę mieszkańców i są znakomitą okazją do świętowania lokalnych bohaterów, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że za mundurem stoją ludzie pełni pasji, dedykacji i gotowi każdego dnia ryzykować własne życie dla dobra innych.


Źródło: Straż Pożarna w Lublinie