UM Lublin: Przedłużenie umów dla ukraińskich nauczycieli
Umowy 16 asystentek nauczyciela, 2 psycholożek oraz 2 tłumaczy zostały przedłużone do końca stycznia 2024 roku. Jest to efekt współpracy Lublina z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce podpisał umowę o współpracy z PCPM. Więcej o uroczystym podziękowaniu dla nauczycielek z Ukrainy pisaliśmy w czerwcu b.r.
Cash for Work” to program zatrudnienia interwencyjnego uchodźców realizowany przez Miasto Lublin i Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej we współpracy z amerykańską organizacją CARE. 30 marca 2022 r. w lubelskich szkołach pracę w charakterze asystenta nauczyciela rozpoczęli pedagodzy z Ukrainy. Ich zadaniem była pomoc uczniom, nauczycielom i rodzicom w integracji oraz wspólnej pracy. Fundacja PCPM wypłaca wynagrodzenie, a samorząd lub inna organizacja partnerska jest odpowiedzialna za ustalanie zadań dla pracownika i nadzór nad jego codzienną pracą. W ramach programu zatrudnienie znalazło 98 ukraińskich nauczycieli (w tym 2 osoby w roli koordynatora w Urzędzie Miasta Lublin), a opieką asystenta objęto 37 lubelskich szkół. Dodatkowo, umożliwił on zatrudnienie 16 osób na stanowisku animatora edukacji i kultury, 25 tłumaczy, 2 psycholożek oraz 1 osoby na stanowisku pomocy prawnej.
Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa/biezace-wydarzenia-miedzynarodowe/przedluzenie-umow-dla-ukrainskich-nauczycieli,2161,1198,1.html
Ostatnie Artykuły

Walka bez reguł - Serhij Żadan w Lublinie. Dwujęzyczny tom, który łamie granice

Zamknięcie wlotu z Al. Warszawskiej w Czeremchową. Kierowcy muszą szukać objazdów

Sześć nowych Orłów wyląduje w regionie. Minister ogłosił miliony na boiska

Lublin zamienia się w teatr snów - Noc Kultury 2026 już w ten weekend

Objazdy komunikacji miejskiej w Boże Ciało. Które linie zmienią trasę?

Małżeństwo z Puław zatrzymane na “podwójnym gazie” po rodzinnym święcie

Jak przekazać dzieciom to, co najpiękniejsze - ruszają zapisy na Letnią Szkołę Tradycji w Lublinie

Jubileusz 50-lecia ośrodka w Bystrzycy. Nowy budynek otwarty

Czerwcowy ZOOM już w sieci - co planujesz w Lublinie?

Bramy awaryjne otwierane na własną rękę. Kierowcy ryzykują więzieniem, a inni ludzie życiem

Czołowe zderzenie w Klinach. Dwóch kierowców nie przeżyło

Plac Litewski wchodzi do cyrkowego świata - Carnaval Sztukmistrzów 2026

Dramat nad Puszczą Solską - pilot Dromadera zginął podczas akcji

Po telefonie o szpitalu straciła 35 tysięcy złotych - sprawca wpadł w Warszawie
Przydatne dane teleadresowe
- Areszt Śledczy w Lublinie - kontakt, adres i podstawowe informacje
- Bank Gospodarstwa Krajowego Region Lubelski w Lublinie - kontakt, adres i godziny
- Branżowe Centrum Umiejętności Prace Budowlane Lublin - szkolenia, rekrutacja, kontakt
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie - kontakt i badania
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urzędu Miar w Lublinie - kontakt, godziny, dojazd
- VI Komisariat Policji w Lublinie - kontakt i rejony
