Pompy hydrauliczne zanurzeniowe służą ogrodnikom i rolnikom. Jednak korzysta z nich również przemysł i budownictwo. Ich ogromną zaletą jest to, że pobierają wodę z różnych, nawet bardzo głębokich źródeł, takich jak studnie, zbiorniki wodne lub beczki na deszczówkę. Stamtąd przepompowują ją do systemów nawadniających ogrody.

Za pomocą pomp hydraulicznych zanurzeniowych odwodnisz zalane tereny czy budynki, jak również wypompujesz wodę z basenu.

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe — niezbędne w ogrodnictwie, rolnictwie i przemyśle

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe — na czym polega ich fenomen?

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe zastosujesz wszędzie tam, gdzie zajdzie konieczność przepompowania wody. Może to być zalana piwnica, oczko wodne lub zalany ściek.

Pewnie zastanawiasz się, jak działa pompa zanurzeniowa hydrauliczna? Urządzenie napędza wbudowany silnik hydrauliczny wyposażony w specjalny wałek napędowy, uszczelkę i łożyska. Najczęściej do ich chłodzenia i smarowania stosuje się olej hydrauliczny. Za jego sprawą sprzęt nie ulega uszkodzeniu.

W sklepie Lifton Polska znajdziesz pompy hydrauliczne zanurzeniowe przystosowane do pompowania zawiesin, wód opadowych, jak również gęstych cieczy o stężeniu do 25%. Owe gęste ciecze mogą zawierać ciała stałe do 70 mm. Sprzęt spełnia swoje zadanie, pompując wodę o temperaturze nawet do 250 stopni Celsjusza!

Korpus pomp hydraulicznych najczęściej jest wykonany ze stali nierdzewnej w połączeniu z płytkami uretanowymi. To one odpowiadają za bezpieczeństwo pracy urządzenia, a ponadto sprawiają, że pompa się nie ściera, a także jest odporna na uderzenia i rdzę.

Do czystej i brudnej wody, czyli rodzaje pomp hydraulicznych zanurzeniowych

Kiedy wybierasz pompę hydrauliczną zanurzeniową, dostosuj ją do rodzaju cieczy, który masz zamiar przepompować. To jednak nie jedyne parametry, jakie warto sprawdzić przed zakupem sprzętu. Weź także pod uwagę rodzaj zanieczyszczenia i wielkość cząstek stałych. Najczęściej występującymi pompami hydraulicznymi zanurzeniowymi są pompy do czystej i brudnej wody.

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe do czystej wody przeznaczone są do pompowania czystej lub lekko zanieczyszczonej wody. Korzystają z nich głównie rolnicy, ogrodnicy i sadownicy, używając ich do nawadniania ogrodów, działek i pól.

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe do brudnej wody przepompują nawet mocno zanieczyszczone ciecze. Niestraszny im piasek, błoto, liście czy gałęzie. Tego typu pompy przystosowano do pracy w trudnych warunkach — na przykład na placu budowy. Stosuje się je do odwadniania zalanych terenów czy budynków, opróżniania zbiorników retencyjnych. Pompy hydrauliczne zanurzeniowe do brudnej wody cechuje wysoka wydajność i duży przepływ. Jednocześnie urządzenia mają niewielkie rozmiary.

Gdzie stosuje się pompy hydrauliczne zanurzeniowe?

Już wiesz, że zastosowań pomp hydraulicznych zanurzeniowych jest mnóstwo. Świetnie nadają się do pompowania wód gruntowych ze studni, szybów lub innych podziemnych źródeł. Dzięki nim poziom wód gruntowych utrzymasz na stałym poziomie, zapobiegając zalaniom i podtopieniom.

Pompy hydrauliczne zanurzeniowe posłużą Ci do odpompowywania wód opadowych. To niezwykle ważne w przypadku intensywnych opadów deszczu, nierzadko prowadzących do powodzi. Tego typu urządzenia pomogą Ci uporać się zalaniami.

Pompy hydrauliczne znalazły zastosowanie w infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej. Wykorzystuje się je do oczyszczania, głównie do przepompowywania ścieków wodnych z niższego poziomu na wyższy, skąd można je łatwo odprowadzić.

Tego rodzaju urządzenia służą także przemysłowi. Używa się ich do przepompowywania płynów w chemii, górnictwie czy energetyce.

Korzysta z nich również budownictwo. Służą do usuwania wód, które mogłyby przeszkadzać na placu budowy (na przykład podczas przekopywania tuneli).

Ogrodnictwo pompy hydrauliczne zanurzeniowe wykorzysta do nawadniania ogrodów i sadów, ale także w celach dekoracyjnych. Bez nich trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie fontanny czy oczka wodnego.

Kupując pompę zanurzeniową, sprawdź, jakie parametry ma urządzenie: ile wody może przepompować w danej jednostce czasu oraz jaką ma głębokość zasysania, czyli na jakiej głębokości pompa spełni swoje zadanie. Oprócz tego zorientuj się, jaka jest maksymalna ziarnistość zanieczyszczeń wody. Pewnych cząstek stałych Twoja pompa może nie przepompować. Dlatego zdecyduj się na sprzęt o wysokich parametrach. Kupisz go w sklepie Lifton Polska.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/pompy/hydrauliczne-pompy/