Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (18–20 sierpnia 2023) startuje już dzisiaj! Przed nami 3 dni niezwykłych koncertów muzyki ludowej, inspirujących warsztatów rzemiosła tradycyjnego i wystaw pobudzających wyobraźnię. Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w wielkim Festiwalu muzyki i rzemiosła tradycyjnego! Poniżej kilka praktycznych informacji, które mogą przydać się podczas naszego wydarzenia.
Gdzie i kiedy odbywa się Festiwal?
Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński
Kiedy: 18–20 sierpnia 2023
Gdzie: Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem w Lublinie
Czy udział w wydarzeniu jest bezpłatny?
Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne. Większość z nich (poza warsztatami) odbywa się na zasadach wstępu wolnego. Zapraszamy zatem każdego, kto chce wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
Punkty informacyjne Festiwalu
Po wszelkie informacje dotyczące Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński oraz mapki wystawców w wersji drukowanej zapraszamy do naszych Punktów Informacyjnych mieszczących się na placu Łokietka przy Ratuszu oraz na Błoniach pod Zamkiem.
- Plac Łokietka
18–20 sierpnia, godz. 9.00–20.00
- Błonia pod Zamkiem
18 sierpnia, godz. 12.00–20.00
19–20 sierpnia, godz. 10.00–20.00
Program Festiwalu w wersji online
Program Festiwalu w języku polskim.
Program Festiwalu w języku angielskim.
Program Festiwalu w języku ukraińskim.
Program do samodzielnego wydruku.
Mapka i lista wystawców Jarmarku Jagiellońskiego.
Wszystko o wystawcach 2023.
Informacje dla rodziców
Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński to wydarzenie dla każdego. Większość wydarzeń nie ma ograniczeń wiekowych, ale mamy kilka punktów specjalnie przygotowanych z myślą o najmłodszych. W programie znajdziecie dwa spektakle dla dzieci odbywające się w siedzibie Warsztatów Kultury na ul. Grodzkiej.
Zapraszamy także na Błonia pod Zamkiem na Podwórko Re:tradycji. To miejsce pełne drewnianych zabawek XXL oraz gier podwórkowych. W tej przestrzeni znajdziecie też specjalny namiot z przewijakiem i miejscem do karmienia, a w Punkcie Informacyjnym na Błoniach dostaniecie specjalną opaskę na rękę dziecka. Można na niej wpisać nr telefonu rodziców na wypadek, gdyby maluch się zgubił. Pozwoli to na jak najszybszy kontakt z Wami!
Informacje dla osób głuchych
Propozycje programowe, podczas których zapewniamy tłumaczenia na Polski Język Migowy (PJM):
- 17 sierpnia, godz. 18.00 | Wernisaż wystawy Drzeworyt – dialog z tradycją
- 19 sierpnia, godz. 14.00 | Drewniana architektura w Nadsaniu na tle sąsiednich regionów
- 19 sierpnia, godz. 16.00 | Ochrona zabytkowej architektury drewnianej w Polsce południowo-wschodniej
- 19 sierpnia, godz. 16.00 | Teatr Echa | Rękawiczka – baśń ukraińska – spektakl dla dzieci
- 19 sierpnia, godz. 18.20 | Ziemia – pokaz filmu i spotkanie z Zuzanną Solakiewicz oraz Ewą Grochowską
- 20 sierpnia, godz. 12.00 | Popieluszka – spektakl dla dzieci
Wydarzenia z wcześniejszą rezerwacją
Wszystkich, którzy zapisali się na warsztaty, zapraszamy na miejsce kilka minut wcześniej. To bardzo ważne, ponieważ jeśli nie przyjdziecie na czas, Wasze miejsce może zająć ktoś chętny z kolejki. Przed wejściem wystarczy podać swoje nazwisko prowadzącemu lub prowadzącej.
Zmiany w programie
Zapraszamy na profil na Facebooku oraz na Instagram Re:tradycja – Jarmark Jagielloński, gdzie na bieżąco organizatorzy będą informować o ewentualnych zmianach w programie i najciekawszych wydarzeniach. Jeśli będziecie publikować jakieś zdjęcia czy story z naszego wydarzenia, pamiętajcie, że oficjalny hashtag to #retradycja.
Utrudnienia drogowe
Przypominamy, że ulica Królewska, która bezpośrednio styka się ze Starym Miastem, pozostaje zamknięta dla ruchu przez wszystkie wakacyjne weekendy, również podczas Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Taka organizacja ruchu obowiązuje od piątku od godziny 18.00 do niedzieli do końca dnia.
Podczas Festiwalu nie zaparkujecie na placu Zamkowym, a także zamknięta dla ruchu będzie ulica Archidiakońska.
Jak rozpoznać prawdziwych wystawców Festiwalu?
Każde ze stoisk będzie oznaczone specjalną tabliczką z logo Festiwalu, numerem, nazwiskiem twórcy i nazwą prezentowanej przez niego dziedziny. Obok pojawi się także kod QR, który po zeskanowaniu telefonem komórkowym przeniesie nas na profil danej osoby.