W dniu 10 marca br. Lublin odwiedził Pan Audelin Chappuis, radca Ambasady Francji w Polsce ds. współpracy kulturalnej, dyrektor Instytutu Francuskiego w Warszawie.

Pan Chappuis spotkał się z Panem Roman Jaborkhelem, zastępcą dyrektora Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej. Tematem rozmowy były najbliższe projekty współpracy z Nancy, francuskim miastem partnerskim Lublina oraz idea organizacji w Lublinie cyklu szkoleń dla nauczycieli języka francuskiego z Ukrainy.

Gość reprezentował Ambasadora Francji w Polsce podczas uroczystości 40.lecia Alliance Française, jakie odbyły się w tym samym dniu, w Chatce Żaka.
W ramach wydarzenia miał miejsce unikalny koncert stworzony specjalnie na okazję 40 lecia Alliance Française Lublin  projekt czterech muzyków francuskich to niezapomniane doznania nie tylko dla miłośników instrumentów strunowych i brzmienia bandoneonu ale także wyjątkowa atmosfera wprowadzająca słuchaczy  w świat żywych emocji, pasji i szczęścia.

Na scenie wystąpili światowej klasy wirtuozi: Éric Franceries (gitara), Jérémy Jouve (gitara), Jérémy Vannereau (bandoneon), Pierre Fouchenneret (skrzypce) więcej szczegółów

Pan Audelin Chappuis na uroczystosci Alliance
Rozpoczęcie koncertu okolicznościowego Alliance
Widownia podczas koncertu Alliance
Muzycy francuscy podczas koncertu