UM Lublin: Lubelskie szkoły zapraszają na ferie
Uczniowie lubelskich szkół mogą spędzićferie zimowe biorąc udział w półkoloniach organizowanych w 9 lubelskich placówkach. W trakcie zimowego wypoczynku zaplanowano różnorodne i ciekawe zajęcia, w tym programy wychowawczo-profilaktyczne. Z oferty mogą także skorzystać dzieci i młodzież z Ukrainy, którzy uczą się w miejskich szkołach. To kolejna propozycja Miasta na spędzenie ferii obok trwającej Akcji Zima w mieście”.
Troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest ważna na każdym etapie ich rozwoju. Stąd jako istotny punkt półkolonii przewidziano sześciogodzinne zajęcia wychowawczo-profilaktyczne, których celem jest podnoszenie umiejętności psychospołecznych. Dotyczyć one będą szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, czyli wiedzy o własnym ciele, negatywnych wpływach społecznych, zagrożeniach i konsekwencjach związanych z używaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz nadmiernego korzystania z telefonu, komputera czy internetu. Profilaktyka polegać będzie również na wzmacnianiu tzw. czynników chroniących młodego człowieka w obliczu zagrożeń, w tym umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, kształtowanie pozytywnej samooceny i pozytywnego obrazu siebie mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta MiastaLublin ds. Społecznych.
W tym roku, na zimowy wypoczynek, w terminie od 16 do 27 stycznia , zapraszają lubelskie szkoły podstawowe nr: 3, 14, 23, 27, 28, 29, 39, 52 i 57. Placówki te nie tylko zapewnią fachową opiekę dla 675 uczniów, ale przygotowały także bardzo bogatą i atrakcyjną ofertę dla swoich podopiecznych.
Uczestnicy półkolonii nauczą się jak spędzać wolny czas w sposób twórczy i aktywny w ramach zajęć muzycznych, teatralnych, plastyczno-technicznych, krawieckich, a także poprzez gry i zabawy stolikowe. Przewidziano również zajęcia i wycieczki tematyczne np. do biblioteki, sali zabaw czy kina. W ofercie półkolonii znajdują się również zajęcia sportowo-profilaktyczne, jako propozycja alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich i nauka asertywności. Poprzez udział w rozgrywkach sportowych, grach integracyjnych i licznych konkursach dzieci i młodzież nauczą się zdrowej rywalizacji, poprawnego komunikowania z innymi osobami oraz pracy w grupie.
Zajęcia będą odbywały się na terenie danej szkoły oraz w miejskich obiektach sportowych. W sprawie zapisów na półkolonie należy kontaktować się bezpośrednio ze szkołami. Poniżej wykaz lubelskich placówek organizujących półkolonie zimowe.
Środki na organizację półkolonii pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin.
- Wykaz szkół_półkolonie zimowe.pdf
Wykaz szkół_półkolonie zimowe.pdf 113.27 KB
Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/mieszkancy/zdrowie/aktualnosci/lubelskie-szkoly-zapraszaja-na-ferie,405,1345,1.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Muzyczna mapa Polski zabrzmi w Lublinie - koncert „Horyzont” nadciąga.

Alarm po naruszeniu polskiej przestrzeni. Wojewoda zapowiada zmiany

Nocne roboty przy Turystycznej i Azaliowej. Kierowcy spotkają utrudnienia

Miał dożywotni zakaz, a mimo to wsiadł za kierownicę. 2,5 promila

Areszt za przemoc wobec żony i córek. W domu wcześniej interweniowała policja

Policjant wracał po służbie. W Lublinie uratował 4-letniego chłopca
![[PIŁKA NOŻNA] Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 1:2 w PKO BP Ekstraklasie. Gol w końcówce zabrał gospodarzom remis](/images/mecz/thumbnails/motor-lublin-jagiellonia-bialystok-31072026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 1:2 w PKO BP Ekstraklasie. Gol w końcówce zabrał gospodarzom remis

Areszt dla dwojga mieszkańców Warszawy. Oszustwa w Lublinie miały kosztować niemal 100 tys. zł

Nocne prace na Głębokiej i Kraśnickiej. Będą objazdy oraz zwężenia

Lublin uruchamia UTOPIĘ - sztuka, rewolucja i koncert Jacaszka

Syreny alarmowe zabrzmią w powiecie lubelskim. Powód jest ważny

Prawie 100 tys. zł wyłudzeń w Lublinie. Para trafiła do aresztu

Kobiety z Lubelszczyzny mogą zbadać HPV za darmo. Nie potrzeba skierowania

Z Bieszczad do Lublina. Dzieci Średniej Wsi na zdjęciach Jukki Male.
Przydatne dane teleadresowe
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie - kontakt, pozwolenia wodno-prawne i zgłaszanie awarii
- Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie - kontakt i wydziały
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urzędu Miar w Lublinie - kontakt, godziny, dojazd
- Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie - kontakt, oferta, rekrutacja
- Parafia Trójcy Przenajświętszej w Lublinie - msze, kancelaria, sakramenty
- V Komisariat Policji w Lublinie - kontakt, dzielnicowi, zgłaszanie spraw
