7. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu to bieg z cyklu Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu z Polski i zagranicy, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.

Już w sobotę 10 września w Ogrodzie Saskim odbędzie się bieg ku uczczeniu pamięci Ofiar Komunizmu. Dla uczestników przygotowana zostanie trasa o dystansie mierząca ponad półtorej kilometra. Organizator w bezpłatnym pakiecie startowym zorganizował: zapisy elektroniczne, profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu, nagrody dla zwycięzców i nagrody specjalne losowane podczas ceremonii zwycięzców. Bieg rozpocznie się o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9:00 w odstępach 30 minutowych na trasę biegu wyruszą trzy grupy biegaczy.

Bieg został objęty patronatem honorowym i finansowany przez Ministra Sportu w ramach programu „Sport dla wszystkich”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” oraz Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”. Współorganizatorami biegu są: Kuratorium Oświaty w Lublinie i Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych kl. V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Do startu razem z uczniami zaproszeni zostali rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Obowiązuje limit 555 uczestników.

Link do zapisów: https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/733

Aktualności dotyczące biegu będą publikowane na bieżąco na stronach organizatorów:

https://www.solidarnosc.org.pl/lublin/

http://solidarnoscrodzin.pl/