Miasto Lublin, Centrum Kultury w Lublinie i DDK Bronowice oraz Fundacji PCPM zapraszają na kolejny piknik integracyjny, tym razem w dzielnicy Dziesiąta. Zapraszamy 6 sierpnia na teren przy VI Liceum Ogólnokształcącym, ul. Mickiewicza 36. 

Będzie to niezwykła okazja do sąsiedzkiego spotkania, rodzinnych zabaw i integracyjnych rozmów. Każdy piknik to czas znakomitej zabawy i nauki – w programie spektakle w języku polskim i ukraińskim, animacje i warsztaty, wydarzenia muzyczne, eksperymenty i pokazy sztukmistrzów.

Program: 

  1. 13:00-19:00 – Moc atrakcji: warsztaty rękodzieła z DDK Bronowice, gry i zabawy dawne Klanza, malowanie twarzy, warsztaty ze sztukmistrzami, dmuchańce
  2. 14:00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia (PL/UA) / spektakl | Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!
  3. 15:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek / spektakl | Wesoła i mądra opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu.
  4. 15:50 – Viktori Studio / pokaz taneczny | Pokaz szkoły tańca dla dzieci i dorosłych.
  5. 16:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Artem Manuilov – Afryka Kazika (UA) / spektakl | Spektakl na podstawie książki dla dzieci „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.
  6. 17:00 – Sofiya Kiykovska / Małgorzata Franek / Anna Palenga / Piotr Rybczyński | Taneczna bajka o trzech ptaszkach.
  7. 17:20 – Ptaszkowie Śpiewali / koncert | Folkowy koncert dla dzieci inspirowany naturą.
  8. 18:00 – Smocza wieża / spektakl | Spektakl witrynowy dla dzieci o Smoku, Królewnie, dzielnym Rycerzu i o tym, by nie oceniać po pozorach.
  9. 19:00 – Pokaz Variete Fundacji Sztukmistrze | Pokazy żonglerki i ekwilibrystyki oraz niesamowite etiudy tańca z ogniem!

Projekt współrealizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.
Program jest współfinansowany w ramach projektu "Cash-based assistance in response to the humanitarian crisis in Ukraine" przez amerykańską organizację CARE, realizowanego przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).