Przez Internet, w towarzystwie ubezpieczeniowym czy u agenta - gdzie kupić OC w Lublinie?

Jako kierowca i właściciel auta masz wybór – możesz zdecydować, w jaki sposób i w jakim towarzystwie kupisz OC. A zatem jak to zrobić w Lublinie? Gdzie i jak zaopatrzyć się w obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

W towarzystwie ubezpieczeniowym

Skoro zamierzasz kupić ubezpieczenie komunikacyjne, całkiem zrozumiałe jest, że możesz chcieć skierować się bezpośrednio do towarzystwa, które je oferuje. Problem w tym, że w przypadku obowiązkowej polisy OC jest to błędne podejście. Dlaczego? Ponieważ ograniczanie wyboru do jednego czy dwóch przypadkowych towarzystw, np. znajdujących się w Twojej okolicy, znacząco obniża szanse na znalezienie najlepszej, czyli w praktyce najtańszej polisy.

Skoro przy wyborze liczy się wyłącznie cena, a tak jest z uwagi na identyczny zakres ubezpieczenia dla każdego kierowcy niezależnie od wysokości składki, w Twoim interesie jest znalezienie OC z najniższą stawką. W tym celu niezbędne jest zaś porównanie jej wysokości w wielu towarzystwach, a nie ograniczenie się do zaledwie jednego czy dwóch. Dlatego teraz przyjrzyjmy się metodom, dzięki którym możliwe staje się wykupienie odpowiedniego OC po uprzednim porównaniu.

U agenta

Porównanie ofert w wielu firmach, a tym samym znalezienie tej najtańszej można przeprowadzić w asyście agenta ubezpieczeniowego. Ważne jest to, żeby nie był on przedstawicielem jednego, konkretnego towarzystwa, lecz brokerem, który ma do dyspozycji polisy wielu marek. W Lublinie licznie działają tego rodzaju pośrednicy, świadcząc usługi indywidualne lub pod szyldem większych multiagencji. Ile w takim razie zapłacisz za OC? Aby sprawdzić szacunkowe koszty, zapoznaj się z artykułem opublikowanym na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/miasta/lublin/.

Porównanie OC u agenta jest bardzo łatwe i szybkie. Odwiedzając go w biurze, wystarczy bowiem przekazać dowód rejestracyjny pojazdu i odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące historii ubezpieczeniowej, żeby w ramach jednej kalkulacji zweryfikować wiele ofert. Przy okazji można liczyć na uzyskanie odpowiedzi na ewentualne wątpliwości, niejasności i pytania, np. dotyczące rekalkulacji składki (więcej na ten temat przeczytasz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/czym-jest-i-jak-dziala-rekalkulacja-skladki-oc/). Zaletą współpracy z agentem jest również to, że w przypadku wykupienia OC w nowej firmie zajmuje się on wypowiedzieć poprzedniej, wygasającej polisy, tak aby nie przedłużyła się w sposób automatyczny na kolejny okres.

Przez Internet

Równie skutecznym sposobem na znalezienie najtańszej oferty obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest skorzystanie z narzędzi internetowych. Chodzi o porównywarki OC, za których przykład może posłużyć serwis kalkulator-oc-ac.auto.pl. Za jego pomocą możesz samodzielnie skalkulować wysokość składki w wielu towarzystwach za jednym razem. To intuicyjna w obsłudze i zarazem skuteczna metoda dostępna dla mieszkańców Lublina i wszystkich innych miejscowości w Polsce.

Jak obliczyć składkę przy użyciu porównywarki internetowej? Po otwarciu strony wyświetli się formularz z okienkami, w których należy wpisać informacje na temat właściciela (lub właścicieli), przebiegu jego historii ubezpieczeniowej oraz parametrów pojazdu. Po ich wypełnieniu wyświetla się natomiast ranking z indywidualnie przygotowanymi ofertami od różnych towarzystw, które są posortowane od najtańszej do najdroższej.