Galeria Ratusz zaprasza na wystawę „W drodze...”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi oraz Stanisława Bałdygi. Ekspozycja jest podsumowaniem 50-lecia pracy twórczej artystów.

Utytułowani lubelscy graficy w przestrzeni Ratusza zaprezentowali 22 dzieła. Prace Barbary Sosnowskiej Bałdygi wykonane w technice grafiki cyfrowej, to specyficznie wyrażana wizja elementarnego rozróżniania kształtu przy pomocy światła i cienia. Grafiki artystki utrzymane w kolorach czerni i beli, niekiedy przełamane oszczędnym akcentem czerwieni. Natomiast prace Stanisława Bałdygi to wykonane w technice linorytu punktowego kadry zainspirowane otaczającą nas rzeczywistością, przedstawiane w nieszablonowy, unikatowy sposób. Linoryty artysty charakteryzuje niezwykła precyzja i drobiazgowość w wykonaniu.

Barbara Sosnowska Bałdyga i Stanisław Bałdyga to artyści od wielu lat związani z Lublinem. Są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obszarem ich działalności twórczej jest grafika artystyczna. Swoje prace prezentowali na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz poza jego granicami. Są laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Wystawę „W drodze...” można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do końca lipca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.