Zdobywanie punktów z szansą na nagrody oraz wydłużony czas trwania akcji to nowości 11. edycji Sezonu Lublin. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do jesieni.

– Sezon Lublin od lat promuje potencjał turystyczny miasta, w tym roku dodatkowo jest szansą dla lokalnej branży turystycznej, by po trudnym czasie pandemii, na nowo zaprezentować pełną ofertę swoich usług. Mam nadzieję, że nowa odsłona wydarzenia zachęci mieszkańców i turystów do poznawania naszego miasta i spojrzenia na Lublin z nieco innej perspektywy – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Tegoroczna 11. edycja Sezonu Lublin potrwa do 31 października. W tym czasie turyści i mieszkańcy mogą wziąć udział w zabawie z nagrodami. Uczestnik, który kupi określone produkty lub usługi u partnerów akcji, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. 10 naklejek upoważnia do otrzymania certyfikatu „Przyjaciela Lublina”, natomiast za 30 zebranych naklejek mieszkańcy otrzymają certyfikat „Znawcy Lublina”. Certyfikat upoważnia do odbioru nagród rzeczowych, zróżnicowanych w zależności od liczby zebranych naklejek – „Przyjaciel Lublina” otrzyma wysokiej jakości kubek termiczny z oryginalnym grawerem, zaś „Znawca Lublina” power bank o wysokiej pojemności, który z pewnością przyda się podczas wielogodzinnych wypraw turystycznych.

Sezon Lublin 2022 to stała oferta 53 partnerów dostępna przez cały czas trwania akcji, podzielona na 6 kategorii:

  • Spacerowicz – zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
  • Przybysz – noclegi,
  • Smakosz – oferta lubelskich restauracji,
  • Kustosz – zwiedzanie instytucji kultury i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych,
  • Atleta – atrakcje sportowe,
  • Kolekcjoner – zakup lokalnych pamiątek.

– W tym roku wydłużamy czas trwania akcji i wprowadzamy nowe zasady uczestnictwa. Tegoroczna edycja łączy ze sobą aktywne poznawanie Lublina z grą polegającą na zbieraniu punktów. Do akcji można przystąpić w dowolnym momencie jej trwania, bez konieczności zapisów – mówi Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Karnety do zbierania punktów wraz z pierwszą naklejką uczestnicy odbiorą u partnerów Sezonu Lublin 2022 oraz w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. W tej lokalizacji uczestnicy akcji będą mogli także odebrać nagrody. Więcej informacji na temat wydarzenia, wraz z pełną listą partnerów znajduje się na stronie www.sezon.lublin.eu.

Pliki do pobrania