Wieszaki hotelowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

W zdecydowanej większości przypadków hotele mają do czynienia z serdecznymi gośćmi, którzy doceniają pracę personelu i nie sprawiają trudności. Niestety zdarzają się również przypadki tzw. piekielnych klientów, którzy nie tylko są niekulturalni, ale wręcz dopuszczają się kradzieży. Co najczęściej znika z hotelu? Ręczniki, szlafroki, a także… wieszaki. Dlatego też, wiele hoteli decyduje się na zakup antykradzieżowych wieszaków hotelowych.

Wieszaki to nieodzowny element wyposażenia pokoju hotelowego

Niezależnie od celu, w jakim goście odwiedzają Twój hotel, wieszaki to ten element wyposażenia, z którego skorzysta zdecydowana większość klientów. Estetyczne wieszaki hotelowe świadczą o wysokim profesjonalizmie oraz trosce o zadowolenie klientów. Najlepsze hotele zwracają nawet uwagę na to, by zagwarantować swoim gościom różne rodzaje wieszaków. Zarówno te do odzieży codziennej, jak również wieszaki stworzone z myślą o strojach, które należy przechowywać ze szczególną troską. Przykładem mogą być wieszaki satynowe, które stosuje się do cienkich i delikatnych materiałów, aby zmniejszyć ryzyko pognieceń.

Jakie wieszaki powinny się znaleźć w pokoju hotelowym?

Większość hoteli oferuje swoim klientom masywne wieszaki drewniane oraz wykonane z tworzywa. Należy jednak unikać cienkich, plastikowych wieszaków niskiej jakości, ponieważ ubrania spadające z takiego wieszaka na pewno nie zapracują na pozytywną opinię hotelu. O niezwykłym pietyzmie najlepszych hotelów świadczy fakt, że nawet takie dodatki, jak wieszaki hotelowe są dobrane pod kątem aranżacji wnętrza i koloru szafy. Świadczą o tym także sklepy specjalizujące w się w sprzedaży wyposażenia hotelowego, w ofercie których można znaleźć wieszaki w różnych kolorystykach. Jeśli zwracamy uwagę na takie detale, warto postawić na antykradzieżowe wieszaki hotelowe. W ten sposób unikniemy konieczności ciągłego dokupywania nowych wieszaków.

Czym jest antykradzieżowy wieszak hotelowy?

W gronie gości hotelowych raz na jakiś czas trafiają się niestety nieuczciwi klienci, którzy dopuszczają się kradzieży. Wieszaki, obok ręczników, mydeł, szamponów i szlafroków zaliczają się do produktów, które w hotelu „giną” najczęściej. Dlatego też, z myślą o hotelach stworzono specjalnie wieszaki antykradzieżowe, które są wyposażone w specjalne opaski montowane na belce w szafie. Nie posiadają haczyków, co sprawia, że bez opaski są po prostu bezużyteczne. Jest to ogromne udogodnienie dla hoteli, które przywiązują dużą wagę do najmniejszych detali, w tym kolorystyki wieszaka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wieszaków?

Wybierając wieszaki hotelowe warto zwrócić uwagę na cenę za jeden wieszak. Sklepy oferują hotelom duże pakiety złożone z kilkudziesięciu, a nawet kilkuset wieszaków. Dzieląc cenę przez liczbę wieszaków można sprawdzić, ile kosztuje jeden wieszak. To znacznie ułatwia porównywanie cen poszczególnych pakietów. Warto także zwrócić uwagę, czy wieszaki posiadają ramię na spodnie. W trosce o maksymalny komfort klientów warto zadbać o kilka satynowych wieszaków lub wieszaków pokrytych specjalnych tworzywem. Są one przystosowane do wieszania delikatnych i cienkich ubrań i znacząco zmniejszają ryzyko wymięcia się tkaniny.

W jakich miejscach można kupić wieszaki hotelowe?

Dużym udogodnieniem dla hotelarzy są sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzedaży wyposażenia do hoteli. W takich miejscach bez trudu znajdziesz wieszaki hotelowe sprzedawane w większych pakietach. Sklepy często umożliwiają wybór kolorystyki, dzięki czemu, także wieszaki można dostosować do stylistyki i aranżacji wnętrza. W takich sklepach można również znaleźć specjalistyczne wieszaki wyposażone w moduł chroniący przed kradzieżą. Są one wyposażone w metalowe opaski, które na stałe umieszcza się na belce w szafie. Sam wieszak nie posiada haczyka, przez co bez metalowej obręczy staje się po prostu bezużyteczny. W ten sposób hotele mogą skutecznie rozwiązać problem notorycznie ginących wieszaków.